23:21 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Eesti uudised
lühendatud link
Tallinna vanalinna päevad (14)
7310

Seekordsete vanalinna päevade teema seostub mõistagi 800 aasta möödumisega Tallinna kirjalikust esmamainimisest Henriku Liivimaa kroonikas.

TALLINN, 20. mai — Sputnik. 30. maist kuni 2. juunini muutub Tallinna vanalinn suureks festivalilavaks, sest toimuvad linna juubeliaastale pühendatud 38. vanalinna päevad, tetaab Tallinna linnavalitsus

"Meie seekordsete vanalinna päevade teema seostub mõistagi 800 aasta möödumisega Tallinna kirjalikust esmamainimisest Henriku Liivimaa kroonikas ja sestap toimub ka tänavune festival pealkirja all "Tallinn 800 – linna sünd"," selgitas Kesklinna vanem Vladimir Svet.

"Võtkem või kristlikud väärtused kui meie komberuumi lahutamatu osa, keskaegne vanalinn Tallinna olulisima visiitkaardina, kestev püüd Põhjamaade poole. Kusjuures pole ainult teised riigid mänginud olulist rolli meie ajaloos, vaid ka Eestil on terve Euroopa jaoks olnud täita oma roll," lisas Svet.

Tallinna 800 aasta juubelit tähistab saledusjooks ümber vanalinna >>

Neli päeva vältav festivaliprogramm pakub midagi igale maitsele; selles on oma koht nii ajalool kui nüüdiskultuuril, muusikal, sõna- ja kujutaval kunstil.

"Juba avaõhtu 30. mail Raekoja platsil elustab 800 aasta taguse Dannebrogi legendi, aga samas loob meeleolu ka üks meie praeguse aja tippansambleid Ewert and Two Dragons. Vanalinna päevade lõpuetendus toimub aga sootuks üllatavas paigas – Snelli tiigil. Kavas on huvitavaid arutelusid Vanalinna Avatud Akadeemias ja põnevaid tutvumiskäike, kus minevik on ikka kõrvu tänasega. Kogu 38. korda toimuva festivali kava on vaheldusrikas ja erinevaid huvisid arvestav," lubas vanalinna päevade peakorraldaja Anne Velt.

Festivali programm kolmes keeles on juba saadaval – huvilised leiavad selle Kesklinna valitsusest Nunne 18 või Hopneri majast Raekoja plats 18, edaspidi ka vanalinna turismiinfopunktist ning vanalinna päevade ajal infotelgist Raekoja platsil ja Harju tänaval. Programmiga on võimalik tutvuda ka veebis.

Esmakordselt kuulub vanalinnapäevade programmi Juunijooks vanalinna ümbruse tänavail ja kergliiklusteedel. Viiekilomeetrisel rajal saab nii joosta, käia kui ka keppidega kõndida. Stardi- ja finišipaik ning võistluskeskus asuvad Vabaduse väljakul.

37. vanalinna päevad avati 30. mail Raekoja platsil, kus etendus «Sajandi unistus» pakkus publikule kokkuvõtte sajandi tormilistest sündmustest. Avaetenduse "Sajandi unistus" lavastaja Vahur Keller pakus publikule haarava romantilise kokkuvõtte sajandi tormilistest sündmustest.

© RIA Novosti. Владимир Новиков
37. vanalinna päevade avamine
Teema:
Tallinna vanalinna päevad (14)

Samal teemal

Tallinna valgusfestival laieneb Kadriorust Vanalinna
Tallinna vanalinna õuekesed
Vanalinna vedurijuht: vuran kuni 20 km/h
Keskaja päevad vallutavad taas Tallinna vanalinna
Tallinna vanalinna kunstnikud: tänane kunst iidsetel müüridel
Tagid:
sündmus, ajalugu, ühiskond, Eesti, Vanalinna päevad, Tallinn

Peamised teemad