03:31 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Eesti uudised
lühendatud link
56 0 0

Pangaliidu infoturbe toimkonna teatel pole vaatamata hiljutisele teenusega seotud petuskeemile mingit põhjust kahelda Smart-ID turvalisuses.

TALLINN, 22. mai — Sputnik. Viimasel ajal on palju arutatud Smart-ID turvalisuse üle ja Riigi Infosüsteemi amet on asunud asja ka uurima. Kahtluste ajendiks on viimasel ajal toimunud juhtumid, kus kurjategijad on enda valdusse saanud inimeste Smart-ID äpid ja kasutanud neid pettusteks, seisab Pangaliidu kodulehel

Toimunud juhtumite valguses pole Pangaliidu infoturbe toimkonnal siiski mingit põhjust kahelda Smart-ID turvalisuses.

Tegemist on lahendusega, mis on kõrgeimal nõutud turvalisuse tasemel ja millega antud digitaalne allkiri on sarnaselt ID-kaardiga antule tunnistatud Euroopa Liidus võrdväärseks käsitsi antud allkirjaga, selgitab Pangaliit. Seda luba ei saa niisama – Smart-IDd on mitmekülgselt turvatestitud ja tema turvalisust on tunnustanud ka rahvusvaheline sertifitseerimisettevõte.

Identiteedivarguse ründed puudutasid kõigi suuremate pankade kliente. Rahalist kahju kandis mitu inimest, kelle tehingud on nüüdseks siiski tagasi pööratud, edatsas ERR.

Märke, mille abil inimene saanuks tuvastada, et tegemist ei olnud tegelikult internetipangaga, kuhu ta oma andmeid vabatahtlikult sisestab, oli mitu.

Eesti pangad tänavu uusi paroolikaarte enam ei väljastanud, olemasolevaid paroolikaarte sai kasutada kuni 2019. aasta 1. veebruarini. Üle 20 aasta kasutusel olnud paroolikaardid jäänud tänaseks kiirelt arenevale tehnoloogiale jalgu.

Paroolikaartide kaotamine muudaks pangatehingud inimestele turvalisemaks >>

Vajadus üle vaadata Eesti pangaklientide autentimine tulenes Euroopa Liidu makseteenuste direktiivist ja selle rakendusmäärustest, mille eesmärk on suurendada turvalisust ja edendada innovatsiooni.

Samal teemal

Danske rahapesuskandaal
Paroolikaardid jäävad lõplikult ajalukku
Eesti peatab ligi 760 000 ID-kaardi sertifikaadid
Luminor pank alustab suurkoondamisega
Tagid:
pangandus, turvalisus, ühiskond, smart-ID, Pangaliit

Peamised teemad