14:09 21. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Eesti uudised
lühendatud link
903 0 0

Kaur Hanson peeti kinni 2009. aasta märtsis ja sama aasta detsembris mõistis kohus talle 15 aastat vangistust laste aastaid kestnud vägistamise eest ja lapsporno valmistamise eest. Sel kevadel Hanson vabanes vanglast ja võttis endale uue nime.

TALLINN, 28. mai — Sputnik. Kevadel vanglast vabanenud pedofiil ja endine meediategelane, 1969. aastal sündinud Kaur Hanson võttis endale uueks nimeks Oliver Rist. Kurioossel kombel kannab Eestis sama nime vaid üks teine inimene – 1982. aastal sündinud Oliver Rist, kes sai nimekaimu tekkimisest teada ERR-ilt.

"Rahvastikuregistri andmetel endise isikunimega isik Kaur Hanson kannab nime Oliver Rist," kinnitati ERR-ile siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakonnast.

Siseministeeriumis on ministeeriumi teatel koostamisel uus nimeseaduse eelnõu, kus pole lubatud nime muutmine teatud liiki kuritegude eest süüdimõistetud isikutel, kelle karistusandmed ei ole karistusregistris kustutatud.

Uuringud on näidanud, et kolmandik Eesti 16–19-aastastest noortest on elu jooksul mingil moel kogenud seksuaalset väärkohtlemist. Igal aastal on Eestis registreeritud ca 400 last kahjustanud seksuaalkuritegu.

Tallinn kabuhirmus: sotsiaalvõrgustikes aktiviseerus pedofiil Artur Aibetov >>

Kuigi politseisse jõuab vaid murdosa tegelikult toimunud laste seksuaalsetest väärkohtlemistest, on politsei koos prokuratuuriga saatnud 2017. aasta seitsme kuuga Tallinnas ja Harjumaal 20 kriminaalmenetlust, mille raames on tuvastatud 53 alla 14-aastast last, kelle suhtes on toime pandud seksuaalkuritegu. Seda oli rohkem kui aasta varem terve aasta jooksul kokku.

Projekti tulemina on valminud raamat "Mina olen enda oma", mis annab lastele oskuse eri olukordades toime tulla, ennast kehtestada, piire seada ning õpetab käituma läbi eluliste lugude. Raamat on mõeldud lapsevanematele ja lastega töötavatele spetsialistidele ja annab juhendmaterjali, kuidas vajalikest teemadest lastega rääkida.

Samal teemal

Tallinn kabuhirmus: sotsiaalvõrgustikes aktiviseerus pedofiil Artur Aibetov
Sotsiaalvõrgustikud on saanud pedofiilide põhiliseks tööriistaks
Paavst Franciscus alustas "revolutsiooni pedofiilide vastu". Kogudus on vastu
Tagid:
lapsed, vangistus, ühiskond, nimi, pedofiil

Peamised teemad