14:01 27. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1819
  • RUB90.2935
Eesti uudised
lühendatud link
31020

Viimase nädala vältel on politsei saanud mitu teadet uute autode vargusest või varguse katsest. Politsei soovitab kahtlustäratavast tegevusest esimesel võimalusel teada anda.

TALLINN, 30. mai — Sputnik. Nädal tagasi varastati Harjumaalt Toyota RAV4 ja Audi ning eile varastati Tartumaalt Toyota Land Cruiser. Varastatud Toyota tabati ühes juhiga Lätis, teiste kuritegude üksikasju on politsei veel selgitamas, vahendas Pealinn

"Võimalusel tuleks sõiduk parkida valgustatud ja kaamera vaatevälja jäävasse kohta," soovitas Meelis Saarepuu.

Eelkõige eelistavad vargad sõidukeid, mis on võtmevaba autoluku süsteemiga. Pikendades spetsiaalsete seadmetega autovõtme signaali, saadakse sõiduk kiiresti oma valdusesse ning sõidetakse minema.

"Hinnalisematele sõidukitele tuleks võimalusel paigaldada täiendavaid turvasüsteeme, mis raskendaksid varguse toimepanemist. Samuti tuleks võimalusel sõiduk parkida valgustatud ja kaamera vaatevälja jäävasse kohta," soovitas Saarepuu.

Et iga kurjategija võib käituda ettearvamatult ja olla ohtlik, tuleks sõidukivargusele viitavat kahtlast tegevust märgates kohe helistada 112 ning võimalusel ise mitte sekkuda. Politseile on oluline ka iga muu infokild, mis aitaks autovargusi ära hoida ja vargad tabada. Näiteks, kui näete võõraid kodukandis piilumas aedadesse või autodesse, tasub sellestki politseile teada anda.

Mullu sügisel käivitatud politseioperatsiooni käigus pidas politsei kinni Leedu kodakondsusega mehe, keda oli alust kahtlustada sõidukivarguses.

Sündmused said alguse öösel kella 2.30 paiku, kui politseile teatati Tartus Pääsukese tänaval hoovis askeldavast kahest kahtlasest mehest. Ärkvel olnud elanik arvas, et tegu võib olla autovarastega ning teatas toimuvast kohe hädaabinumbril.

Nähes sündmuskohale lähenevat politseipatrulli, põgenesid kaks meest sündmuskohalt. Kohapeal selgus, et BMW-d ei õnnestunud meestel käivitada. Küll oli sellele eelnevalt Kungla tänaval kurjategijatel õnnestunud pikendada autovõtme signaali nii, et Honda CR-V käivitus.

Honda seisis töötava mootoriga sadakond meetrit algsest parkimise kohast ja oli valmis pandud ärasõiduks. Politsei sekkumise järel jäid mõlemad autod varastamata.

Autovaraste lemmikmark on jätkuvalt Volkswagen >>

Mullu detsembri hilisõhtul kella 23 paiku sai politsei teate, et Põltsamaal tankis üks mees Läti registreerimisnumbriga Audisse kütust ning põgenes tanklast arvet tasumata Viljandi suunas.

Sõiduki ja mehe kirjeldus anti patrullidele ning pooltunni möödudes märkaski Viljandi patrull Audit, mille juhile anti peatumismärguanne. Sõidukijuht eiras seda ning põgenes edasi Tallinna maantee suunas.

Volkswagen autotehas Saksamaal
© Sputnik / Сергей Кузнецов

"Sõiduki sundpeatamiseks kasutas patrullpolitseinik teenistusrelva ja tegi lasud põgeneva Audi mõlemasse tagumisse rehvi. Sõiduk kaotas kiirust, kuni lõpuks jäi pidama ning politseinikud pidasid autojuhi kinni," kirjeldas Viljandi patrullitalituse juht Alar Sadam.

Politseinikud selgitasid, et autot juhtis 39-aastane Eesti kodakondsusega juhtimisõiguseta mees, kel on varavastaste süütegude tõttu ka varasemaid kokkupuuteid politseiga. Naaberriigi politseilt saadud esialgsetel andmetel on kütusevargusel kasutatud sõiduk ebaseaduslikult omastatud Lätist.

2017. aasta jooksul registreeris politsei 177 sõidukivargust ning 151 sõiduki omavolilise kasutamise juhtu. Aasta varem olid need näitajad vastavalt 202 ning 157. Nagu ka varasematel aastatel oli ka 2017. aastal autovarase lemmikmark Volkswagen ning järgnesid BMW, Audi, Ford ja VAZ.

Samal teemal

Päästjate palk tõuseb 20 ja politseinike palk 10 protsenti
Politsei ostab 400 000 euro eest vihmariideid
Vormikaamerad aitavad politseinikel tõendeid hankida
Tagid:
ühiskond, hoiatus, autovargus, auto, politsei

Peamised teemad