03:21 25. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1035
  • RUB68.1692
Eesti uudised
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
68 0 0

Nagu on teatavaks saanud soovib rahvusvaheline filmikompanii Warner Bros käesoleva aasta suvel korraldada filmimisi Tallinna Laagna tee kanalis, mis tooks kaasa Lasnamäe olulise transpordisoone sulgemise kuni üheks kuuks.

TALLINN, 30. mai — Sputnik. Selleks, et anda luba Laagna tee nii pikaks perioodiks sulgemiseks, peab Tallinna Transpordiamet põhjalikult analüüsima, kas ja kuidas filmikompanii soovid mahuvad tegelikku olukorda, mida see antud piirkonnale filmivõtete ajaks kaasa toob ja kuidas tekkivad transpordiprobleemid lahendada, teatas Tallinna linnavalitsus

Illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Liikluse sulgemisega filmivõtete ajaks häiritakse oluliselt tavaliiklust ja ühistransporti. Ühistranspordi ümberkorraldamine kanalist väljapoole jäävatele teedele nõuab uusi marsruute, uusi peatuste asukohti ja teeb sõiduajad pikemaks.

Kuna bussid ja tavasõidukid on kitsastel kõrvaltänavatel ühes ootejärjekorras, toob see paratamatult kaasa ummikuid. Kaasata tuleb nii liikluse reguleerijaid kui ka ühistranspordi kasutajatele uutesse kohtadesse paigaldatud peatuste leidmiseks suunajaid.

Laagna tee pikemaajalise sulgemisega peavad vastavad teenistused läbi töötama ka kiirabi ja päästeteenistuse liikumisvõimalused antud piirkonnas.

Linna avalike suhete direktor Ain Saarna kinnitas, et Tallinna Transpordiamet analüüsib võimalike filmivõtetega linnas tekkivat olukorda ning linnavalitsuse tasemel arutatakse teemat järgmisel nädalal.

Suvel hakkavad Tallinnas toimuma Eesti produktsioonifirma Allfilm ja Ameerika kinohiiglase, filmistuudio Warner Bros ühised Hollywoodi filmivõtted. Kohalikke elanikke valiti massistseenidesse – Sputnik Eesti uuris välja üksikasju.

Hollywoodi filmivõtted toimuvadki Tallinnas – see ei ole libauudis. Ametlik kuulutus massistseenideks näitlejate otsimise kohta oli avaldatud kolmes keeles (eesti, vene ja inglise) Eesti produktsioonifirma Allfilm kodulehel Facebookis.

Sergei Ursuljak: Tallinnas filmi teha on kerge ja mõnus >>

Oli öeldud, et suurtele võtetele, mis toimuvad Tallinnas juuni keskel, kutsutakse mehi ja naisi vanuses 18 kuni 70 aastat, töö eest tasutakse ning castingule sai end kirja panna mitmetes Tallinna ja Harjumaa kultuurikeskustes, aga ka e-posti teel.

Eesti meedia teatel võib selle filmi režissööriks, kelle nime castingu korraldajad ei maininud, üks kõige tuntumaid kaasaja filmiloojaid Christopher Nolan, kelle portfooliosse kuulub näiteks terve rida Batmani-lugusid ja sõjadraama Teisest maailmasõjast "Dunkirk".

 

Teema:
Tallinna uudised (327)

Samal teemal

Et tekiks rohkem ühist loomingulist plahvatust
Kultuuriminister kutsub välisriikide filmitootjaid Eestisse filme tegema
"Dovlatov": film, kus ei juhtu mitte midagi
Tagid:
filmivõtted, Laagna tee, Eesti, Tallinn, film

Peamised teemad