19:41 03. Detsember 2020
Kuula otse
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
Eesti uudised
lühendatud link
6830

Valgevene lennufirma Belavia avas neljapäeva Minski ja Tallinna vahel uue lennuliini. Otseühendus Valgevenega on pikalt olnud Tallinna lennujaama huviorbiidis.

TALLINN, 30. mai — Sputnik. Lennud toimuvad neli korda nädalas ning lennu pikkuseks on 1 tund ja 15 minutit. Minskisse saab reisida 30 päeva viisavabalt. Edasi-tagasi lennupileti hinnad algavad 178 eurost, teatas Tallinna lennujaam.

"Valgevene on meie jaoks uus sihtkoht, mille puhul ootame suurt huvi nii puhkusele reisijate kui ka ettevõtjate seas. Lisaks otseühendusele avab lennuliin häid ümberistumise võimalusi Vene, Ukraina ja Kazahstani suunal, mis seni on olnud Tallinnast vähem kättesaadavad," rääkis Tallinna Lennujaama kommertsjuht Eero Pärgmäe.

Заместитель гендиректора авиакомпании Белавиа Игорь Чергинец
© Sputnik / Вадим Анцупов
Belavia asepresident Igor Tcherginets

"Eesti-Valgevene lennuliini avamine on oluline teetähis nii Belaviale, reisijatele kui ka mõlemale riigile laiemas mõttes. Ka Valgevene on Euroopas tuntud kui IT ja tehnoloogia valdkonnas kaasarääkija. Seetõttu annab uue lennuliini avamine täiendava hoo sisse nii turismi kui ka majandussuhete arengule," ütles lennufirma Belavia asepresident Igor Tcherginets.

Посол Республики Беларусь в Эстонской Республике Вячеслав Качанов
© Sputnik / Вадим Анцупов
Valgevene suursaadik Eestis Vyacheslav Kachanov

Valgevene suursaadik Eestis Vyacheslav Kachanov märkis: "Minski ja Tallinna vaheline otseühendus on märk headest suhetest ja huvist koostöö vastu. Otseühenduse loomine aitab kaasa Valgevene ja Eesti diplomaatiliste ning majandussuhete arendamisele ning kontaktide loomisele kultuuri, teaduse, hariduse, spordi ja turismi valdkondades."

Esimesed reisijad, kellega suhtles Sputnik Eesti korrespondent, jäid lennuga rahule, pikemalt - portaali venekeelsel poolel.

 • Пассажир рейса Минск – Таллинн Олег
  Valgevene lennufirma Belavia avas Minski ja Tallinna vahel uue lennuliini. Oleg, üks esimestest reisijatest
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • Консультант турбюро Go Travel Вера Кокка
  Reisikonsultant Vera Kokka
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • Идет посадка на рейс Таллинн-Минск
  Tallinnast saab nüüd otse Minskisse lennata
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • Информационное табло рейса компании Белавиа из Минска в Таллинн
  Tallinnast saab nüüd otse Minskisse lennata
  © Sputnik / Вадим Анцупов
1 / 4
© Sputnik / Вадим Анцупов
Valgevene lennufirma Belavia avas Minski ja Tallinna vahel uue lennuliini. Oleg, üks esimestest reisijatest

Rohkem infot lennupiletite kohta saab Belavia kodulehelt, täpsem info lennugraafiku kohta on kättesaadav Tallinna lennujaama kodulehel.

Tallinna Lennujaam teeb koostööd 16 lennukompaniiga, võimaldades eestimaalastel lennata praegu 27 erinevasse otsesihtkohta üle maailma. Suvehooajal tõuseb otsesihtkohtade arv 37-ni.

Uus lennuliin loob tugevama pinnase Eesti ja Valgevene ettevõtete senisest tihedama koostöö arendamiseks. Tallinna Lennujaama kommertsjuht Eero Pärgmäe ütles märtsis, et lennuliin alustab esialgu lende turu nõudlusele vastava sagedusega ja mahtude ja nõudluse kasvades on lennufirma valmis kasvatama sagedusi ka igapäevase ühenduse loomiseks.

Tallinna Lennujaama reisijate arv ületas 3 miljoni piiri >>

Tallinna rahvusvaheline Lennart Meri nimeline lennujaam teenindas 2018. aastal rekordarvu reisijaid – 3 miljonit inimest ehk keskmiselt 8000 reisijat päevas. Reisijatekäibelt suurimaiks ettevõteteks on endiselt eestlaste Nordica ja lätlaste AirBaltic, kelle arvele jääb ligi pool kõigist reisijaist.

Samal teemal

Suvel saab Tallinnast Minskisse lennata
Kuulutati välja esimene lend marsruudil Minsk–Tallinn

Peamised teemad