06:50 27. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1900
  • RUB90.1153
Eesti uudised
lühendatud link
Christopher Nolani filmivõtted Tallinnas (22)
9410

Laagna teel liikluse võimaliku sulgemise teema on põhjustanud ühiskonnas laialdast arutelu. Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti hinnangul ei ole mitte ükski film väärt seda, et kuuks ajaks sulgeda pealinna üks olulisemaid liiklusartereid.

TALLINN, 31. mai — Sputnik. Linnale tehtud ettepanekuid filmivõtete ajaks Laagna tee sulgemise kohta analüüsib praegu Tallinna Transpordiamet, et järgmisel nädalal võtta vastu otsused millistel tingimustel ja kui pikaks ajaks on võimalik Laagna tee sulgemine, edastab Tallinna linnavalitsus

"On mõistetav selle filmiprojekti võimalik positiivne mõju Tallinnale ja kogu riigi imidžile, samuti režissöör Christopher Nolani austajate emotsioonid, kuid me ei saa lasta tekkida pealinnas liikluskaosel, kui ei toimi ühistransport ja abivajajateni ei jõua operatiivteenistused, mis tähendaks tallinlaste, eeskätt Lasnamäe ja Pirita elanike elu totaalselt keerulisemaks muutmist," ütles linnapea.

Tallinlased saavad osaleda Hollywoodi menufilmi võtetel >>

Nagu on teatavaks saanud soovib rahvusvaheline filmikompanii Warner Bros käesoleva aasta suvel korraldada filmimisi Tallinna Laagna tee kanalis, mis tooks kaasa Lasnamäe olulise transpordisoone sulgemise kuni üheks kuuks.

Selleks, et anda luba Laagna tee nii pikaks perioodiks sulgemiseks, peab Tallinna Transpordiamet põhjalikult analüüsima, kas ja kuidas filmikompanii soovid mahuvad tegelikku olukorda, mida see antud piirkonnale filmivõtete ajaks kaasa toob ja kuidas tekkivad transpordiprobleemid lahendada.

Laagna tee pikemaajalise sulgemisega peavad vastavad teenistused läbi töötama ka kiirabi ja päästeteenistuse liikumisvõimalused antud piirkonnas.

Suvel hakkavad Tallinnas toimuma Eesti produktsioonifirma Allfilm ja Ameerika kinohiiglase, filmistuudio Warner Bros ühised Hollywoodi filmivõtted. Kohalikke elanikke valiti massistseenidesse – Sputnik Eesti uuris välja üksikasju.

Kultuuriminister Tõnis Lukas käis mai keskel Prantsusmaal Cannes'is, kus ta kohtus maailma filmitööstuse esindajatega, teiste seas Cannes'i filmituru juhi Jerome Paillard'iga.

Kultuuriminister kutsub välisriikide filmitootjaid Eestisse filme tegema >>

"Eestist leiab väga eriilmelisi võttepaiku - võib sattuda nii keskaegsesse linna kui metsikusse loodusse, nii mahajäetud tootmishoonetesse kui moodsatesse töökeskkondadesse," loetles kultuuriminister Tõnis Lukas põhjusi, mis võiks suunata filmitegijate pilgud veelgi enam Eesti poole. 

Teema:
Christopher Nolani filmivõtted Tallinnas (22)

Samal teemal

Sergei Ursuljak: Tallinnas filmi teha on kerge ja mõnus
"Dovlatov": film, kus ei juhtu mitte midagi
Et tekiks rohkem ühist loomingulist plahvatust
Vene film "Dovlatov" pälvis auhinna Berliini filmifestivalil

Peamised teemad