09:16 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Eesti uudised
lühendatud link
Christopher Nolani filmivõtted Tallinnas (22)
58 0 0

Peaminister ja Keskerakonna juht Jüri Ratas on seisukohal, et Tallinnas tuleb seoses Christopher Nolani uue filmi võtetega leida hea kompromiss, mis lubaks toimuda filmivõtetel ning tagaks ka sujuva liikluskorralduse.

TALLINN, 3. juuni — Sputnik. Ratase arvates on väga rõõmustav, et Tallinn on valitud Christopher Nolani ja Warner Bros filmistuudio uue projekti üheks oluliseks filmimiskohaks.

"See on suurepärane! Ühest küljest kindlasti suur tunnustus meie enda filmiinimeste tööle ja pingutustele," selgitas kunagine Tallinna linnapea Ratas ERR-ile.

"Teisest küljest äratab see kindlasti palju huvi Talllinna ja Eesti vastu reisisihtkohana ning võib aidata avada olulisi uksi Eesti filmitööstusele ka tulevikuks," lisas ta.

Kõlvart: mitte ükski film ei ole väärt tekitama segadusi pealinna tänavatel >>

Ratase sõnul saab ta samas hästi aru ka Tallinna linnajuhtide tõstatatud murekohtadest. "Ma usun, et siin tuleb leida hea kompromiss, mis lubaks filmivõtetel toimuda, aga tagatud oleks ka pealinlaste mugavad liikumisvõimalused. Lahendada tuleb nii ühistranspordi kui ka autoliikluse sujuv ümbersuunamine, operatiivteenistuste kiire ligipääs ning leida võimalused, et lasnamäelaste, Pirita elanike ja kõigi tallinlaste igapäevaelu oleks võimalikult vähe filmivõtetest mõjutatud," märkis ta.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti hinnangul ei ole mitte ükski film väärt seda, et kuuks ajaks sulgeda pealinna üks olulisemaid liiklusartereid.

"Me ei või lubada Laagna tee täielikku sulgemist. Oleme valmis kaaluma magistraali osalist sulgemist palju lühemaks ajaks, kuid täielik sulgemine terveks kuuks ei ole mõeldav," ütles Kõlvart.

Rahvusvaheline filmikompanii Warner Bros soovib käesoleva aasta suvel korraldada filmimisi Tallinna Laagna tee kanalis, mis tooks kaasa Lasnamäe olulise transpordisoone sulgemise kuni üheks kuuks.

Kultuuriminister kutsub välisriikide filmitootjaid Eestisse filme tegema >>

Selleks, et anda luba Laagna tee nii pikaks perioodiks sulgemiseks, peab Tallinna Transpordiamet põhjalikult analüüsima, kas ja kuidas filmikompanii soovid mahuvad tegelikku olukorda, mida see antud piirkonnale filmivõtete ajaks kaasa toob ja kuidas tekkivad transpordiprobleemid lahendada.

Laagna tee pikemaajalise sulgemisega peavad vastavad teenistused läbi töötama ka kiirabi ja päästeteenistuse liikumisvõimalused antud piirkonnas.

Teema:
Christopher Nolani filmivõtted Tallinnas (22)

Samal teemal

Et tekiks rohkem ühist loomingulist plahvatust
Tallinlased saavad osaleda Hollywoodi menufilmi võtetel
Sergei Ursuljak: Tallinnas filmi teha on kerge ja mõnus
Tagid:
Jüri Ratas, Laagna tee, Hollywood, Eesti, Tallinn, filmivõtted, film

Peamised teemad