06:30 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Eesti uudised
lühendatud link
61 0 0

Alanud nädal tuleb suviselt soe, nädalavahetuse kuumalaine tõotab tuua kuni 30 kraadi sooja, kuid kõva kuumaga suureneb ka äikeseoht.

TALLINN, 3. juuni — Sputnik. Teisipäeval on Skandinaavia ja Soome maalrõhkkonna mõjuväljas, samal ajal tugevneb Venemaa kohal kõrgrõhkkond ning ulatub servaga üle Balti riikide. Kahe rõhuala vahel kanaab tugevnev õhuvool lõunakaarest südasuviselt sooja ja kuiva õhumassi Läänemere äärde. Ilm on sajuta ja laialdaselt selge taevaga. ÖÖ on tugeva lõunakaare tuulega, päevaks tuul veidi nõrgeneb ning puhub valdavalt edelast. Õhutemperatuur on öösel 12..17, päeval tõuseb 24..28°C-ni, meretuulega rannikul jääb alla 20°C, teatab Riigi ilmateenistus

Tervis ei vaja päikese käes praadimist >>

Kolmapäev jätkab idapoolse kõrgrõhkkonna servas südasuviselt sooojaga. Öö on selge. Päeval areneb küll rünkpilvi, aga tõenäoliselt sajupilvede tekkeks niiskust napib. Tuul on mõõdukas, puhub öösel lõunakaarest, päeval idakaarest. Õhutemperatuur on öösel 12..17, päeval 25..29°C, jahedam on meretuulega rannikul.

Hooajal ootab suplejaid poolsada avalikku randa, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Neljapäeval püsib Venemaa kohal võimas kõrgrõhuala, Läänemerele laieneb madalrõhkkonna serv ja õhk muutub pisut niiskemaks. Öö on selge, päeval areneb rünkpilvi, üksik neist võib ka vihmahoo anda, kuid tõenäoliselt on vihmarabin lühiajaline ja sajuhulk võrdlemisi väike. Puhub mõõdukalt tugev idakaare tuul. Õhumass on ikka väga soe ja temperatuur on öösel 14..18, päeval 26..30°C, jahedam on ikka meretuulega rannikul.

Reedel on Läänemere ümbruses ülekaal Venemaa kohal püsival kõrgrõhkkonnal. Lõunakaarest kandub ikka sooja, aga lisandub ka niiskust. Öö on selge, päeval arenevatest pilverünkadest on hoogsadude ja äikese tõenäosus juba suurem. Puhub mõõdukas kagutuul. Ilm on südasuviselt soe - õhutemperatuur on öösel 15..20, päeval 27..31°C, jahedam on ikka meretuulega rannikul ja ka äikesepilvede all.

Laupäeva ööks pilved hajuvad ja kõrgrõhkkonna serv hoiab ilma sajuta. Päeval aga annab Läänemerele laienev madalrõhkkond tugevama tõuke äikesevihmapilvede jõulisemaks arenguks. Puhub mõõdukas kagutuul. Õhutemperatuur on öösel 15..20, päeval 27..32°C, jahedam on ikka meretuulega rannikul ja ka äikesepilvede all.

Pühapäeval laieneb Skandinaaviast Soome madalrõhkkond ja lükkab palavuse Venemaa poole. Õhumassi vahetusega kaasnevad sajuhood ja äike võivad tugevad olla. Tuul puhub öösel kagust, päeval pöördub järk-järgult edelasse ja tugevneb. Õhutemperatuur on öösel 15..20, päeval 20..25°C, Ida-Eestis võib veel paar-kolm kraadi kõrgemale tõusta, õhtupoolikul muutub ilm tõenäoliselt jahedamaks.

Juunis algaval tänavusel suplushooajal avaneb Eestis 50 avalikku supluskohta, mis on ühe võrra vähem kui mullu. Endiselt paistab avalike supluskohtade rohkuse poolest silma Järvamaa, kus avatakse kokku seitse avalikku supluskohta.

Tänavune suvi oli rekordiliselt pikk, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Avalike supluskohtade veekvaliteedi andmetega on võimalik tutvuda jooksvalt Terviseameti temaatilisel alalehel. Veekvaliteedi info on samuti leitav ka supluskohas asuvatel infotahvlitel.

Päästeamet kehtestas tuleohtliku aja kogu Eesti territooriumil alates 6. aprillist. Tuleohtlikul ajal võib looduses tuld teha ainult selleks ettenähtud kohtades. Lõkke tegemisel nii metsas ja maastikul kui ka koduaias tuleb järgida tuleohutusnõudeid.

Enne lõkke tegemist soovitab Päästeamet uurida kohaliku omavalitsuse õigusakte – tiheasustusalal võib olla lõkke tegemine keelatud või siis on määratud, mida lõkkes põletada tohib. Lõkketegemise meelespea on Päästeameti kodulehel.

Riigi ilmateenistuse teatel oli mullune suvi rekordiliselt pikk, kestes 137 päeva. Eelmine rekord pärines aastast 2013, kui Eesti keskmisena kestis suvi 129 päeva.

Samal teemal

Suvi viis Päästeameti kriitilise piirini
Suvi on käes
Tagid:
Riigi ilmateenistus, ühiskond, ilm, suvi

Peamised teemad