21:33 28. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Eesti uudised
lühendatud link
Christopher Nolani filmivõtted Tallinnas (22)
94 0 0

Eesti filmi instituudi juhi Edith Sepa sõnul on Film Estonia meeskond saanud juba mitu konkreetset ettepanekut suurtelt filmistuudiotelt pärast seda, kui suurmeister Christopher Nolan teatas oma otsusest järgmine linateos osaliselt Tallinnas üles võtta.

TALLINN, 3. juuni — Sputnik. Edith Sepp ervab, et see on ainult algus, et pärast Nolanit jõuavad Eestisse mitmed teisedki nimekad filmitegijad, vahendab ERR.

"Tavaliselt see niimoodi on, et kui üks suur tegija tuleb Eestisse, ja kui ta on positiivne kogemus - see on väga oluline, et tal jääks väga hea mulje Eestist, Eesti filmitegijatest ja Eesti filmisõbralikust keskkonnast. Siis sõna läheb ringlusesseja ma usun, et ka teised stuudiod oleksid huvitatud tulema Eestisse," rääkis Sepp "Vikerhommikus".

Ratas Laagna tee sulgemisest: tuleb leida hea kompromiss >>

"Tegelikult seda efekti me natukene nägime ka Cannes'i filmifestivali ajal. Siis oli see ainult väga suure kuulujutu tasandil, et Nolan võib-olla filmib Eestis, aga vaatamata sellele teised suured stuudiod juba võtsid ühendust meie projektijuhiga, kes juhib seda Film Estonia projekti ja tegid teatud väga konkreetseid ettepanekuid," selgitas ta.

Rahvusvaheline filmikompanii Warner Bros soovib käesoleva aasta suvel korraldada filmimisi Tallinna Laagna tee kanalis, mis tooks kaasa Lasnamäe olulise transpordisoone sulgemise kuni üheks kuuks.

Selleks, et anda luba Laagna tee nii pikaks perioodiks sulgemiseks, peab Tallinna Transpordiamet põhjalikult analüüsima, kas ja kuidas filmikompanii soovid mahuvad tegelikku olukorda, mida see antud piirkonnale filmivõtete ajaks kaasa toob ja kuidas tekkivad transpordiprobleemid lahendada.

Laagna tee pikemaajalise sulgemisega peavad vastavad teenistused läbi töötama ka kiirabi ja päästeteenistuse liikumisvõimalused antud piirkonnas.

Peaminister ja Keskerakonna juht Jüri Ratas on seisukohal, et Tallinnas tuleb seoses Christopher Nolani uue filmi võtetega leida hea kompromiss, mis lubaks toimuda filmivõtetel ning tagaks ka sujuva liikluskorralduse.

Kultuuriminister kutsub välisriikide filmitootjaid Eestisse filme tegema >>

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti hinnangul ei ole mitte ükski film väärt seda, et kuuks ajaks sulgeda pealinna üks olulisemaid liiklusartereid.

"Me ei või lubada Laagna tee täielikku sulgemist. Oleme valmis kaaluma magistraali osalist sulgemist palju lühemaks ajaks, kuid täielik sulgemine terveks kuuks ei ole mõeldav," ütles Kõlvart.

Kultuuriminister Tõnis Lukas käis mai keskel Prantsusmaal Cannes'is, kus ta kohtus maailma filmitööstuse esindajatega, teiste seas Cannes'i filmituru juhi Jerome Paillard'iga.

"Eestist leiab väga eriilmelisi võttepaiku - võib sattuda nii keskaegsesse linna kui metsikusse loodusse, nii mahajäetud tootmishoonetesse kui moodsatesse töökeskkondadesse," loetles kultuuriminister Tõnis Lukas põhjusi, mis võiks suunata filmitegijate pilgud veelgi enam Eesti poole.

Teema:
Christopher Nolani filmivõtted Tallinnas (22)

Samal teemal

Et tekiks rohkem ühist loomingulist plahvatust
Tallinlased saavad osaleda Hollywoodi menufilmi võtetel
Sergei Ursuljak: Tallinnas filmi teha on kerge ja mõnus
Tagid:
maailm, Eesti, Tallinn, filmivõtted, film

Peamised teemad