06:01 08. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0885
  • RUB82.5675
Eesti uudised
lühendatud link
48 0 0

Peaminister Jüri Ratase üks lähimaid liitlasi, tema eelmise valitsuse majandus- ja taristuminister ning nüüdne Keskerakonna parlamendifraktsiooni esimees Kadri Simson sai koduerakonna toetuse tõusta Euroopa Komisjoni voliniku ametisse.

TALLINN, 5. juuni — Sputnik. Keskerakonna, EKRE ja Isamaa leppisid koalitsiooni moodustades kokku, et Euroopa Komisjoni voliniku ametikoha täidab keskpartei, vahendas ERR

Valitsus peaks seda arutama neljapäeval, 6. juunil, sest lähiajal lahkub Euroopa Komisjonist reformierakondlane Andrus Ansip, Eesti mitmekordne peaminister, kes 26. mail valiti Euroopa Parlamenti.

Juncker protesteeris Euroliidu jagunemise vastu Lääne- ja Ida-Euroopaks >>

ERR-i andmeil näeb valitsus, et Kadri Simson ei lähe Euroopa Komisjoni volinikuks ajutiselt, kuni praeguse komisjoni volituste lõppemiseni sel sügisel, vaid ka järgnevaks viieks aastaks.

Euroopa Komisjoni peakorter
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Keskerakonna volikogu esimees Kersti Sarapuu pidas Kadri Simsonit õigeks valikuks sellele kohale.

Eesti peamiseks kandidaadiks järgmisele Euroopa Komisjoni voliniku ametikohale on endine minister Kadri Simson, kuid ametlikult ei ole teda veel Brüsselile esitatud. Euroopa Liidus aga räägitakse taas vajadusest volinike arvu vähendada.

Euroopa üks kõrgemaid, kui mitte kõige kõrgem Euroopa Liidu ametnik, Euroopa Komisjoni president luksemburglane Jean-Claude Juncker väljendanud arvamust, et hea oleks volinike arvu vähendada, sest volinikutööd kõigile 27 inimesele Brüsselis ei jätku. 

"Ma olen korduvalt üles kutsunud volinike arvu vähendama. Lihtsalt pole nii palju tööd, et koormata terve tööpäeva jooksul 28 volinikku," ütles Juncker intervjuus Saksa Bild am Sontagile 2. Juunil, "Seepärast korraldasin ma Euroopa Komisjoni ümber, nimetasin asepresidendid ja vähendasin oluliselt portfellide arvu. Minu järeltulija peab tarvitusele võtma sarnased meetmed, kui liidu riigid ei suuda kokku leppida volinike arvu vähendamises." 

Президент Европейской Комиссии Жан-Клод Юнкер
© AP Photo / Virginia Mayo
Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker

Väärib märkimist, et Eesti ega ükski teine ​​ELi riik ei ole seni väljendanud kavatsust loobuda oma õigusest olla esindatud Euroopa Komisjonis. Ja vaevalt, et üks või mitu Euroopa pealinna sellise algatuse teevad, kuigi ELi valitsuse "ülespuhutud koosseisudest" räägivad paljud poliitikud, kirjutas Sputnik Eesti autor. 

Samal teemal

Europarlamendi valimised - 2019
Tagid:
Eesti, EL, poliitika, Kadri Simson, Jean-Claude Juncker, Euroopa Komisjon

Peamised teemad