21:11 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Eesti uudised
lühendatud link
Õppused (114)
56 0 0

Tallinna Kesklinna vanem Vladimir Svet ei kooskõlastanud 17.-21. juunini kavandatud linnalahingu harjutuse läbiviimist endise Tallinna vangla territooriumil.

TALLINN, 6. juuni — Sputnik. Kaitsejõudude lahingharjutusi endisel vanglaalal (Magasini tn 35) on alates käesoleva aasta märtsist korraldatud mitu korda ning nende käigus on kasutatud nii müra tekitavaid käsitulirelvi kui ka imitatsioonivahendeid. Ka juunikuusse planeeritud õppused nägid ette lõhkepakettide ja paukpadrunite kasutamist, vahendas Pealinn

"Meie poole pöördus Eesti kaitsevägi taotlusega läbi viia Tallinna vangla endisel territooriumil järjekordne linnalahingu õppus. Seda ei saanud kooskõlastada, kuna varem on sarnaste õppuste pärast tulnud meile kaebusi Veerenni asumi elanikelt. Inimesed viitavad õppustega kaasnevale suitsule ja mürale, mis häirib tugevalt kohalikke elanikke," selgitas Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Hrolenko NATO õppustest: ärge tehke tuumariigi kõrval järske liigutusi >>

"Mõistan, kuivõrd tähtis on riigi kaitsevõime tugevdamine õppuste kaudu, ning olen nõus, et erandjuhtumil võib neid korraldada ka linnas, aga olen veendunud, et Tallinna kesklinnas ei saa olla kohta sõjaliste harjutuste statsionaarsele polügoonile. Just selleks on aga praegu kujunenud Tallinna vangla endine territoorium. Kindlasti ei saa sõjaväeõppused regulaarselt toimuda tihedalt asustatud elurajooni vahetus läheduses," ütles Svet. 

Ühtlasi pöördub Kesklinna vanem Riigi Kinnisvara AS-i poole ettepanekuga luua selgus endise vanglaterritooriumi tuleviku osas.

"Varem on RKAS andnud avalikkusele signaale, et kinnistu erastatakse avalikul enampakkumisel, ent viimasel ajal pole selget sõnumit selle kohta tulnud. Linnaosavalitsus soovib teada, kas RKAS on oma plaane kinnistuga seoses muutnud ning kui jah, siis millises suunas," lisas Kesklinna vanem.

Kaitseliidu õppused hõlmavad nädalavahetusel pea poolt Eestit >>

Mullu sügisel harjutasid politseinikud ja kaitseliitlased Tallinna Toompeal ja Lasnamäel avaliku korra kaitset ja objektide tugevdatud valvet reaalsetes linnatingimustes. Politseioperatsiooni kaasati kaitseliitlased ning ühiselt harjutati korrakaitseliste ülesannete lahendamist. Linnas liikuvatele inimestele õppusega olulisi piiranguid ei kaasnenud, kuid parlamendihoone vahetusse lähedusse toimuva viietunnise õppuse ajal ei pääsenud.

Õppus jätkas Lasnamäel, kus harjutati lahingutegevust linnatingimustes. Kaitseliitlased patrullisid Lasnamäel Liikuri tee ja Peterburi maantee vahel, Laagna ja Pae linnaosades. Tänavatel liikusid jalgsi- ja autopatrullid, kaitseliitlased olid vormis ja eraldusmärkidega. Õppusel kasutati paukpadruneid, suitsugranaate ja muid imitatsioonivahendeid.

Kaitseressursside amet (KRA) on registrite põhjal välja sõelunud umbes 2700 üksust tehnikat ning nende omanikud saavad koormisteate, mis maakeeli tähendab teate saajale seda, et tema masin sobib omaduste ja tehnilise seisundi poolest hästi täitma mõnd riigile vajalikku ülesannet sõja korral.

Kuigi riigikaitseliste sundkoormiste seadus kehtib 1995. aastast, puudusid sellel pikka aega rakendusaktid ning alles hiljuti, pärast seda, kui kaitseministeerium tellis olukorra lappimiseks viis eri suunitlusega õigusanalüüsi, sai seadusandlus korda.

Nii USA kui NATO juhtkond põhjendab "heidutusstrateegia vajalikkust" Ida-Euroopas väidetavalt Venemaa poolt ähvardava ohuga. Moskva on korduvalt toonitanud sedasorti paranoiliste avalduste ohtlikkust.

Euroopa riigid kulutavad kaitsele Venemaast viis korda rohkem >>

Venemaa juhtkond on korduvalt öelnud, et Venemaal ei ole agressiivseid kavatsusi ja ta ei lähe kunagi ühelegi NATO riigile kallale, kõik väited Venemaa võimaliku "agressiooni" asjus on aga vaid ettekäändeks alliansi sõjalise kohaloleku suurendamiseks Venemaa piiride ääres.

Teema:
Õppused (114)

Peamised teemad