07:07 04. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1194
  • RUB77.0055
Eesti uudised
lühendatud link
51 0 0

Põhjamerelt on suundumas Norra rannikule aktiivne madalrõhkkond, mille lohk eeloleval ööl üle mere Eestisse saabub ja tugevate vihmahoogude ning äikese abil kuuma õhu Venemaale lükkab.

TALLINN, 8. juuni — Sputnik. Venemaalt ulatuv kõrgrõhuala sätib ennast vähehaaval minekule, kuid laupäeva päeval jätkus selle serva mööda kaguvoolus niiske ja kuuma õhu juurdevool. Pilved arenesid kiiresti kõrguste suunas ning pärastlõunal ja õhtul sajas laialdaselt hoovihma. Mitmel pool on äikest, välistatud ei ole ka rahe ning äikesepilvede alused keeristormid ehk trombid, hoiatab Riigi ilmateenistus

Stroomi rand, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Sadu on mitmel pool tugev ning sajuhulgad ulatuvad 10-20 mm-ni. Tuul puhub kagust ja lõunast 2-8 m/s, kõrgete äikesepilvede all on tugevaid puhanguid, mille kiirus ulatub üle 15, kohati ka üle 20 m/s. Sooja tuleb 27..32, saarte rannikul ja hoogsadudes 20°C ümbruses.

Samal ajal on Põhjamerelt suundumas Norra rannikule aktiivne madalrõhkkond, mille lohk eeloleval ööl üle mere Eestisse saabub ja tugevate vihmahoogude ning äikese abil kuuma õhu Venemaale lükkab.

Südaöö paiku jõuab saartele külm front ühes äikesevihmapilvedega. Pärast keskööd jõuab sadu mandrile ja laieneb hommikuks Ida-Eesti kohale. Lisanduda võib veel üle 10 mm vihma.

Tuul puhub esialgu lõunakaarest 2-8 m/s, pärast keskööd pöördub edelasse ja läände ning tugevneb hommikuks saartel ja läänerannikul puhanguti 12 m/s. Sooja 13..18, Ida-Eestis kuni 21°C.

Nädalalõpp toob 30 soojakraadi >>

Hommikupoolik võib saartel olla juba sajuta ja selgineva taevaga, mandril on paljudes kohtades vihmahooge, tugevam on sadu idapoolses Eestis ning seal püsib ka äikeseoht.

Pärastlõunaks taandub sadu Peipsi taha ning õhtuks selgineb ilm kõikjal. Edela- ja läänetuul tugevneb 5-11, puhanguti 15 m/s ning kannab jahedust juurde. Sooja on 19..24, läänepoolsel rannikul kohati 16°C.

Alanud nädal tuli suviselt soe, nädalavahetuse kuumalaine tõotas tuua kuni 30 kraadi sooja.

Suvi on alles alanud

Juunis algaval tänavusel suplushooajal avanes Eestis 50 avalikku supluskohta, mis on ühe võrra vähem kui mullu. Endiselt paistab avalike supluskohtade rohkuse poolest silma Järvamaa, kus avatakse kokku seitse avalikku supluskohta.

Avalike supluskohtade veekvaliteedi andmetega on võimalik tutvuda jooksvalt Terviseameti temaatilisel alalehel. Veekvaliteedi info on samuti leitav ka supluskohas asuvatel infotahvlitel.

Riigi ilmateenistuse teatel oli mullune suvi rekordiliselt pikk, kestes 137 päeva. Eelmine rekord pärines aastast 2013, kui Eesti keskmisena kestis suvi 129 päeva.

Tagid:
prognoos, ühiskond, vihm, Eesti, ilm

Peamised teemad