02:52 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Eesti uudised
lühendatud link
83 0 0

Eelseisev eurotoetuste kärpimine ja suur auk riigieelarves sunnib Eesti valitsust ressursse otsima ja raha säästma, mille puhul üheks võimaluseks võib osutuda riigivalitsemist hõlmav reform.

TALLINN, 15. juuni — Sputnik. Riigivalitsemise tõhususe tõstmiseks plaanib valitsus lähimal ajal kaotada või ümber kujundada terve rea riigiasutusi ja ametkondi, teatab ERR.

"Me analüüsime konsolideerimisi. Tegelikult on mõnedes valdkondades need juba toimunud. Tuletan meelde politsei- ja piirivalveametit või mõnd teist ametit. Erinevate valdkondade asutused, ka sihtasutused ja ametid on analüüsi all," ütles riigihalduse minister Jaak Aab.

Aabi sõnul on veel vara rääkida kui palju asutusi võiks ühendada või kui palju võiks sellest rahalist kokkuhoidu tekkida.

Euroliit soovitab Eestil olla tagasihoidlikum ja säästlikum >>

"Me kõigi valdkondadega ehk siis kõikide ministeeriumitega parasjagu seda teeme," rääkis Aab. "Kuskil enne augustit või hiljemalt augusti alguses me peaksime kabinetis seda arutama."

Piirivalvurid kontrollrajal
© Sputnik / Руслан Кривобок

Euroopa Komisjon hindas negatiivselt Eesti majanduslikke ja sotsiaalseid edusamme ja plaane, kutsudes riiki üles võtma kiiresti tarvitusele abinõud eelarve korrastamiseks ja majanduspoliitika puuduste kasvõi osaliseks kõrvaldamiseks, kirjutas Sputnik Eesti autor kuu algul. 

Riigile on ehk esimest korda osaks saanud taoline kriitika Brüsseli traditsioonilistes hooajalistes soovitustes, kuigi mõnede seal loetletud "hädade" all ei kannata ta esimest aastat.

Muuhulgas teeb Eurokomisjon oma kevadistes "soovitustes" riigile tungivalt ettepaneku kärpida valitsuse eelarve kulusid ja hoida eelarve puudujääk rangemates raamides, millega saab osaliselt seletada riigi valitsuse innukust eelarve kulude kärpimisel ning varem väljakuulutatud suurte ehitusobjektide ja riigiteenistujate palgalisa külmutamisel.

Samal teemal

Valitsus kiitis heaks riigi uue eelarvestrateegia
Euroopa Komisjon kutsus üles valmistuma kõvaks Brexitiks
Küünlad ja lilled kadunukese mälestuseks: Tallinnas maetakse Eesti teadust
Tagid:
majandus, Jaak Aab, Eesti, riigiasutus

Peamised teemad