15:10 01. Oktoober 2020
Kuula otse
 • USD1.1708
 • RUB91.7763
Eesti uudised
lühendatud link
Taani kuninganna Margrethe II Eestis (6)
74 0 0

Taani kuninganna Margarethe II saabus laupäeval Tallinnasse ametlikule visiidile, tema tervitustseremoonia peeti Lennusadamas.

TALLINN, 15. juuni — Sputnik. Eestisse ametlikule visiidile tuli Taani kuninganna Margrethe II, et tähistada Eesti 100. aastapäeva ning Taani lipu Dannebrogi 800. aastapäeva.

 • Королевская яхта Даннеброг в порту Леннусадам
  Taani kuninganna saabus Eestisse uhke jahiga
  © Sputnik / Юлия Калинина
 • Таллиннцы и гости столицы Эстонии встречают королеву Дании с датскими флажками
  Taani kuninganna saabus Eestisse
  © Sputnik / Юлия Калинина
 • Королева Дании Маргарете Вторая и президент Эстонии Керсти Кальюлайд в порту Леннусадам
  Taani kuninganna Margrethe II ja president Kersti Kaljulaid Lennusadamas
  © Фото : Kersti Kaljulaid
 • Официальная церемония встречи королевы Дании Маргарете II в порту Леннусадам
  Taani kuninganna saabus Eestisse
  © Sputnik / Юлия Калинина
1 / 4
© Sputnik / Юлия Калинина
Taani kuninganna saabus Eestisse uhke jahiga

Laupäeval tähistatakse Tallinna Vabaduse väljakul kogupereüritusega Eesti lipu 135. ja Taani lipu 800. sünnipäeva, kus aukülaliseks on Taani kuninganna Margrethe II. Üritusest võtavad osa ka Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid ja peaminister Jüri Ratas.

"Meie lippude sünnipäeva ühine tähistamine näitab, et Eesti ja Taani on lähedased sõbrad ja liitlased, seda nii Läänemere ääres, Euroopa Liidus kui ka NATOs. Ma tänan Taani Kuningriiki sõpruse, koostöö ning panuse eest Eesti julgeoleku tagamisse," lausus Ratas.

Kuidas kahe riigi lipu sünnipäeva tähistamine Vabaduse väljakul kulgeb - loe Sputnik Eesti venekeelsel poolel >>

Legendi kohaselt langes valge ristiga punane Taani lipp alla taevast Lindanise lahingus 15. juunil 1219. aastal. Lahingupaik on tuntud Taani kuninga aiana Toompea nõlval. Taani lipp on maailma vanim kasutuses olev riigilipp.

Sinimustvalge Eesti lipp pühitseti ja õnnistati Otepää kiriklas 4. juunil 1884. aastal Eesti Üliõpilaste Seltsi lipuna. 2019. aastal möödus Eesti lipu sünnist 135 aastat. Eesti Rahva Muuseumis hoiul olev Otepääl pühitsetud sinimustvalge lipp on vanim esmaeksemplarina säilinud riigilipp maailmas.

Королева Дании Маргарете Вторая и президент Эстонии Керсти Кальюлайд на площади Свободы в Таллинне
© Sputnik / Вадим Анцупов
Laupäeval tähistatakse Tallinna Vabaduse väljakul kogupereüritusega Eesti lipu 135. ja Taani lipu 800

Kell 11 alanud perepäeval saab kuulata koorilaulu, Taani džässi ja Eesti folki ning külastada Eesti ja Taani suhteid tutvustavaid teematelke. Väljakul toimuvad mängud, loosimised ja temaatilised tegevused lastele. Toidutänaval saab maitsta Eesti ja Taani köögi parimaid palasid.

Eesti, Läti ja Taani kaitseministrid allkirjastasid möödunud aasta suvel Brüsselis NATO tippkohtumisel ühise tahteavalduse Põhja mitmerahvuselise diviisi väejuhatuse loomiseks.

Eesti, Läti ja Taani loovad uue sõjalise juhtimise staabi >>

Põhja diviisi staap on sõjalise juhtimise üksus, milles Eesti koos Taani ja Lätiga on põhipanustajad. Pikaajalisem eesmärk on see, et staapi panustaksid kõik Balti riikides ja Poolas paiknevate liitlaste lahingugruppide raamriigid.

Diviisistaabi ja selle toetusüksuse suuruseks saab olema umbes 300 inimest. Staap alustas tööd juba mullu septembris, pidi saavutama esmase operatsioonivõime 2019. aasta esimeses pooles ja täieliku operatsioonivõime 2020. aasta keskpaigas.

Teema:
Taani kuninganna Margrethe II Eestis (6)

Samal teemal

Taani kuninganna tähistab Tallinnas kahe riigi lipu sünnipäeva
Tagid:
sündmus, lipp, kuninganna, Eesti, Taani

Peamised teemad