03:26 06. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1330
  • RUB77.8155
Eesti uudised
lühendatud link
Europarlamendi valimised - 2019 (48)
95 0 0

Siseminister Mart Helme tunnistas politsei otsuse põhjendatust ja rääkis mõnedest rikkumise üksikasjadest, mille eest teda trahviti.

TALLINN, 17. juuni — Sputnik. Politsei trahvis siseminister Mart Helmet valimiskampaania eest Euroopa Parlamendi valimiste päeval. Siseministril endal õiguskaitseametnikele etteheiteid selles osas ei ole. 

Teadaolevalt kutsus EKRE esimees Mart Helme Euroopa Parlamendi valimiste päeval, 26. mail TRE Raadio saates "Räägime asjast" raadiokuulajaid üles hääletama oma erakonna kandidaatide poolt.

Rikkumise asjaolude uurimiseks alustas politsei menetlust, teatas ERR.

Pärast kõigi materjalide uurimist otsustas politsei poliitikut karistada 128 euro suuruse rahatrahviga. 

Olukorda kommenteerides ütles EKRE esimees, et saade salvestati reedel, kaks päeva enne hääletamispäeva, ja ta ei arvanud, et see võidakse eetrisse lasta pühapäeval. Trahvi ei pea Helme ebaõiglaseks. 

, ütles siseminister. 

Politoloog leiab, et Mart Helme võib Eesti ja Euroopa Liidu tülli ajada >>

Varem sai teatavaks, et erakondade rahastamise järelevalve komisjon kavatseb välja selgitada, kas TRE Raadio saade Helmega ei sisaldanud peidetud valimisreklaami.

Sputnik Eesti on varem kirjutanud, et Euroopa Parlamendi korralised valimised lõppesid 26. mail 2019. Nende tulemuste põhjal said Eestist mandaadi Marina Kaljurand, Andrus Ansip, Urmas Paet, Yana Toom, Jaak Madison ja Sven Mikser. Veel üks mandaat vabaneb pärast Brexiti lõppu. Selle saab Riho Terras.

Teema:
Europarlamendi valimised - 2019 (48)

Samal teemal

Maailma ajakirjandus toob esile EKRE pääsu Eesti valitsusse
EKRE reiting on pärast valimisi langenud
Vaat, kus lugu: EKRE liitlased lubasid Venemaa sanktsioonid tühistada
Mart Helme ei jaga Marine Le Peni russofiilsust
Tagid:
valimised, agitatsioon, siseministeerium, EKRE, Mart Helme

Peamised teemad