04:57 15. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Eesti uudised
lühendatud link
64 0 0

Riigipea järjekordne töönädal algab lähetusest Eesti kõige venekeelsemasse piirkonda. Tööplaan saab olema tihe.

TALLINN, 17. juuni — Sputnik. Esmaspäeval, 17. juunil kohtub president Narva linnavalitsuse esindajatega, Eesti Energia juhatuse liikmete ja ametiühingutegelastega ning külastab Päästeameti noortelaagrit, kirjutab venekeelne ERR

Päeva esimesel poolel arutab Kersti Kaljulaid Narva linnavalitsuse töötajatega kohalikku olukorda ja Euroopa kultuuripealinna projekti, seejärel kohtub Auveres Eesti Energia juhatuse liikmete, Narva energeetikute ametiühingu ning Kaevurite ja energeetikute sõltumatu ametiühingu liikmetega. Pärastlõunal külastab president Päästeameti noortelaagrit Aa külas.

Sputnik Eesti on varem kirjutanud, et erinevalt eelmistest riigipeadest käib Kersti Kaljulaid Ida-Virumaal üsna sageli. Nii viibis ta möödunud sügisel Narvas kaks nädalat, suhtles sealsete riigiametite esindajate ja ärimeestega. Jõhvis käis ta mitmetes koolides, Sillamäel vestles sealse sadama ainuomaniku ja endise peaministri Tiit Vähiga ning osales mitmetel üritustel.

President sattus Narvas helkuriskandaali >>

Presidendi ülitihe ajakava Ida-Virumaa visiidil näitab tema kindlat tahet süveneda Eesti kõige venekeelsema piirkonna probleemidesse, mida pole vähemaks jäänud, eriti energeetikas. Ida-Virumaal kujunenud olukorras ähvardab paljusid töötajäämine.

Sellest teatas hiljuti majandus- ja taristuminister Taavi Aas pärast kohtumist energeetikute ja kaevuritega, kes rääkisid ministrile sotsiaal- ja majandusvaldkonnas ähvardavast katastroofist, mis puudutab otseselt tuhandeid Ida-Virumaa elanikke.

Poliitoloog: Eesti püüab oma majandusmured naabri kaela ajada >>

Käesoleva aasta algusest on Eesti Energia koondanud ligi 500 töötajat ja saatnud suveks sundpuhkusele veel 1300. Seega ähvardab tööpuudus kujuneda Ida-Virumaal tõsiseks probleemiks.

Samal teemal

Tiit Vähi teatas, miks Sillamäe ei ole Euroopa ääremaa, vaid selle keskus
Kuidas Enefiti juhtkond töötajatele aastatepikkuse töö eest "tänu avaldas"
Venemaa energeetikud on valmis Eestile odavat elektrit tarnima
Minister rääkis tuumaelektrijaama vajadusest Eestis
Tagid:
Tiit Vähi, Sillamäe, Narva, ametiühing, Euroopa kultuuripealinn, töövisiit, Ida-Virumaa, presidnt

Peamised teemad