12:19 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Eesti uudised
lühendatud link
Christopher Nolani filmivõtted Tallinnas (22)
14830

Tallinnas filmi tegevad Ameerika kineastid teatasid soovist sulgeda liikluseks mitte ainult Laagna tee, vaid ka seda ületavad sillad. Oma arvamuse selle kohta avaldas Sputnik Eestile linnapea Mihhail Kõlvart.

TALLINN, 20. juuni — Sputnik, Deniss Pastuhhov. Mida kauem ameeriklased Tallinnas oma filmi teevad, seda rangemaid tingimusi nad linnavõimudele esitavad, teatas Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Vestluses Sputnik Eesti korrespondendiga jutustas Kõlvart sellest, et tuntud Briti-Ameerika režissöör Christopher Nolan, kes filmib Tallinnast uut blockbuster'it "Tenet", palus uurida, kas on võimalik sulgeda liikluseks lisaks Laagna teele ka seda teed ületavad sillad.

Seda ei julge ma lubada

"Sellele võime reageerida kohe — sildu sulgeda me ei luba. Liiklus tuleb ohutuskaalutlustel peatada ainult nendeks hetkedeks, kui üle sildade lendab kopter," rõhutas linnapea.

Мэр Таллинна Михаил Кылварт
© Sputnik / Вадим Анцупов
Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart

Mis puutub otseselt Laagna teesse ja Hollywoodi esialgsetesse nõudmistesse katkestada liiklus sellel pikaks ajaks, siis Kõlvart ei pea põhimõtteliselt võimalikuks neid nõudmisi täita. Nagu ta ongi varem öelnud.

"Minu meelest on nad juba aru saanud, et see on võimatu. Aga ajakava järgi või lõikude kaupa — selliseid variante on teoreetiliselt võimalik arutada," ütles ta.

Kõlvart lisas, et Hollywoodi esindajad otsivad aktiivselt Laagna teele alternatiivi, sest Tallinna tingimused osutusid neile üle jõu käivaks. Seetõttu ei ole täpselt teada, mitut võttepäeva nad Laagna teel vajavad.

"Kui kineastid leiavad alternatiivi, ütlevad nad, mitu päeva neil võteteks Laagna teel ikkagi vaja läheb. Päevade arvust lähtudes esitame oma tingimused. Mida rohkem on võttepäevi, seda rangemad on meie tingimused," ütles ta kokkuvõtteks.

Мэр Таллинна Михаил Кылварт
© Sputnik / Вадим Анцупов

Filmi teha on parem kuskil mujal

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et kolmapäeval, 19. juunil, esitas Tallinna linnavalitsus Ameerika filmistuudiole Warner Bros ja tema Eesti partnerile Allfilm tingimused, millel on võimalik teha filmivõtteid Pärnu maanteel ja sellega külgnevatel tänavatel.

Pealinna valitsus teeb ettepaneku piirata liiklust kahel puhkepäeval: laupäeval, 29. juunil, alates kella ühest öösel ja pühapäeva, 30. juuni keskööni (kella 23.59ni). Piirangud hakkavad kehtima Pärnu maantee lõigul Vabaduse väljakust Tondi tänava alguseni.

Esitatud tingimuste kohaselt peab filmistuudio tagama võtete ajal operatiivsõidukite takistamatu liikumise. Tagada tuleb ka noorpaaride ja nende külaliste takistamatu juurdepääs Pärnu maanteel asuvale perekonnaseisuametile ja ükski liikluspiirang ei tohi kesta üle viie minuti.

Светофор на Пярнуском шоссе
© Sputnik / Вадим Анцупов
Foor Pärnu maanteel

Kogu võtteperioodil tuleb tagada ühissõidukite liiklus, kuid võimalikud on ajutised seisakud, mis ei kesta üle 15 minuti. Liivalaia ja Suur-Ameerika tänava ristmikul liiklus jätkub, kuid võimalikud on kuni viie minuti pikkused seisakud.

Jalakäijad saavad endiselt Pärnu maanteel liikuda, kuid nende ja lennuliikluse ohutuse huvides on võtete või lendude ajal võimalikud kuni 15 minutit kestvad liikluspiirangud.

Öösiti, kui filmivõtteid ei tehta, tuleb võimaldada sõiduautode liiklus ühel Pärnu maantee sõidurajal laupäeval, 29. juunil, ja pühapäeval, 30. juunil, kell 1.00–6.00 ja 23.00–24.00.

Nendel päevadel jätkub liiklus Tehnika, Koidu ja Vana-Lõuna tänaval, kuid ka seal võib esineda lühiajalisi piiranguid filmivõtete või ülelendude ajal — võimalikud on kuni viieminutilised liikluspiirangud.

Tallinna linnavalitsus võimaldab keelata võtete ajaks pöörded Sakala, Süda, Roosikrantsi, Hariduse ja Tatari tänavalt ja Tõnismäelt Pärnu maanteele (kuid perekonnaseisuameti külastajatele tehakse erand). Pärnu maanteele ei saa pöörata ka Luha, Vineeri, Paide, Magdaleena ja Rapla tänavalt ja Diakonissi pargist.

Tee sulgemise kava näeb ette ohtusvööndite loomise ühissõidukipeatuste ümbruses ja linlaste laialdast teavitamist ühistranspordi sõiduplaani muudatustest trammides, bussides, peatustes ja muude vahenditega. Lisaks teavitamisele teadetetahvlite abil ja meedia kaudu kaasatakse teavituskampaaniasse peatustes töötavaid vabatahtlikke.

Teema:
Christopher Nolani filmivõtted Tallinnas (22)

Samal teemal

Christopher Nolani filmivõtted Tallinnas
Tagid:
Laagna tee, Mihhail Kõlvart, Tallinn, Eesti, Hollywood, film

Peamised teemad