21:10 10. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Eesti uudised
lühendatud link
Christopher Nolani filmivõtted Tallinnas (22)
79 0 0

Režissöör Christopher Nolani filmi võtteperiood Tallinna Laagna teel saab olla kuni kümnepäevane ja algab kõige varem 10. juulist.

TALLINN, 22. juuni — Sputnik. Kuna filmivõtted tekitavad probleeme linnaliikluse korraldamisel, siis on linnavalitsuse ees tõsine üleasanne korraldada kõik nii, et liiklus toimiks ja filmitegijate töö saaks tehtud just nii nagu vaja. Linnapea Mihhail Kõlvart toetab filmitegijate töid-tegemisi leidmaks Tallinna lähiümbruses paiku alternatiivseteks võteteks, vähendamaks Laagna tee sulgemise aega. Nii teatas linnavalitsus

Linnapea lisas veelgi: "Me näeme, et filmitootja Warner Brosi esindajad on kohtumiste käigus mõistnud, et nende esialgne soov täielikult sulgeda Laagna tee neljaks nädalaks ei ole praktiliselt teostatav ja loodame, et nad on valmis aktsepteerima linna pakutud tingimusi." 

Linnapea sõnul peab liiklus jääma filmivõtete perioodil Laagna kanalis avatuks esmaspäeviti ja teisipäeviti, samuti säilima Laagna sildadel, välja arvatud mõneks minutiks helikopteri ülesõidu hetkeks ohutuse huvides.

Kolmapäeviti, neljapäeviti ja reedeti säilib võimalus sõita hommikuse tipptunni ajal linna ja õhtuse tipptunni ajal linnast Lasnamäele. Pikemaajalisem liikluse ümbersuunamine on võimalik ainult nädalavahetustel. 

Operatiivsõidukeile peab säilima läbipääs filmivõtete alast kogu võtteperioodi vältel.

Linn ja filmtegijad on jõudnud ka põhimõttelise ühise arusaamiseni Pärnu maantee liikluskatkestuse osas 29.-30. juunil, kus säilib päevane ühistranspordiliiklus ajutiste seiskamistega. Ka Liivalaia-Pärnu maantee ristmikul on lubatud vaid ajutised autoliikluse peatamised.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et sai Tallinnast tänavu filmikompanii Warner Bros tuntud režissööri Christopher Nolani uue linateose, tööpealkirjaga "Tenet" võttepaigaks. Filmi sündmustik tiirleb "ülemaailmse spionaaži ümber". Filmi esilinastus on kavandatud 2020. aasta 17. juulile.

12. juunil toimusid Hollywoodi filmimeeskonna esimesed proovivõtted Linnahalli lähedal, mis on praeguseks mitte kõige paremas seisukorras. Eesti ajakirjanduses levinud fotode põhjal saab Linnahallist uues filmis Kiievi rahvusooper.

Tallinnas toimuvate filmivõtete ajaks palgatakse ka kuni tuhat G4S turvameest. Rikkujaid ähvardab omavolilise võtteplatsile tungimise eest kriminaalkaristus, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Teema:
Christopher Nolani filmivõtted Tallinnas (22)

Samal teemal

Christopher Nolani filmivõtted Tallinnas
Tagid:
Eesti, rahandus, Hollywood, liikluskorraldus, kino

Peamised teemad