08:37 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Eesti uudised
lühendatud link
Vaba Eesti suurim tähtpäev: fašistlikest röövvallutajatest vabastamise 75. aastapäev (55)
10901

MTÜ Venemaa Kaasmaalased Euroopas juhatuse liige Aleksei Jessakov jutustas aktsiooni "Surematu polk" tulemustest, uuest plaanidest ja sellest, kuidas tähistatakse 75 aasta möödumist Tallinna vabastamisest fašistlikest anastajatest.

TALLINN, 22. juuni — Sputnik, Vladimir Barsegjan. Sputnik Eesti stuudios, saates "Vaateratas" käis Aleksei Jessakov — MTÜ Venemaa Kaasmaalased Euroopas juhatuse liige, üks rongkäigu "Surematu polk" korraldajatest. Rääkisime temaga aktsiooni tulemustest 2019. aastal ja aktivistide tulevikuplaanidest.

В программе Колесо обозрения координатор акции Бессмертный полк Таллинн  Алексей Есаков
© Sputnik / Вадим Анцупов
Saatejuht Vladimir Barsegjan ja MTÜ Venemaa Kaasmaalased Euroopas juhatuse liige Aleksei Jessakov

Aleksei jutustas, et 2019. aastal on "Surematul polgul" osalejate arv Tallinnas kasvanud. Veel ühe positiivse momendina märkis Jessakov seda, et rongkäigu lõppedes tuli sellel osalejate juurde Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Aktsiooni korraldajad vestlesid linnapeaga oma tuleva aasta plaanidest ja küsisid temalt abi fašismi purustamise 75. aastapäeva kontserdi korraldamiseks.

Kõlvart teatas, et kontserdi korraldamine on võimalik, kuid üritus tuleb läbi viia linnale kuuluval maa-alal, et linnavalitsusel oleks lihtsam lahendada kõiki organisatoorseid küsimusi.

Uued aktsioonid pole mägede taga

Aktsiooni "Surematu polk" koordinaatorid plaanivad tänavu septembris tähistada Tallinna Saksa fašistlikest anastajatest vabastamise 75. aastapäeva suure avaliku üritusega. Selle käigus jutustatakse korraldajate kava kohaselt lugusid eestlastest, kes näitasid üles kangelaslikkust lahingutes oma kodumaa vabastamise eest.

Vormilt ei tule sellest üritusest tavalist pidulikku õhtut või kontserti, pigem rongkäik, kuid selle üksikasjad on praegu täpsustamisel ja saavad lõplikult teatavaks alles ürituse toimumise kuupäevaks.

Artikli täisversiooni saab lugeda Sputnik Eesti venekeelsel poolel >>

 

Teema:
Vaba Eesti suurim tähtpäev: fašistlikest röövvallutajatest vabastamise 75. aastapäev (55)
Tagid:
võidupüha, juubel, sündmus, Mihhail Kõlvart, Aleksei Jessakov, Suur Isamaasõda

Peamised teemad