20:46 25. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0910
  • RUB78.2874
Eesti uudised
lühendatud link
18030

Eesti valitsusvälised erakonnad on Euroopa Liidu fondidest lisarahastuse saamiseks nõudnud valitsuselt riigi kaheks jagamise idee elluviimist.

TALLINN, 1. juuli — Sputnik, Deniss Pastuhhov. Esmaspäeval, 1. juulil toimus Riigikogu ees Eesti Vabaerakonna korraldatud kampaaniaüritus "Terve Eesti heaks", millel osalesid ka Eestimaa Rohelised ja Elurikkuse Erakond. 

Kell 10 hommikul andis Vabaerakonna liige Kaul Nurm parlamendi esimehele (Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esindaja Henn Põlluaasale üle enam kui 1300 allkirjaga petitsiooni "Jagame Eesti EL toetuste taotlemisel kaheks". Riigikogu hoonest väljudes ütles Nurm, et Põlluaas lubas suhtuda rahva nõudmistesse täie tõsidusega ja kõige lähemal ajal petitsioonile vastus anda. 

Передача петиции от участников акции Для благополучия всей Эстонии
© Sputnik / Вадим Анцупов
Kampaaniaüritusel "Terve Eesti heaks" osalenute petitsiooni üleandmine

Oma kõnes märkis Kaul Nurm, et paljudes Euroopa Liidu riikides, sealhulgas Leedus, Rootsis ja Soomes ongi riik jaotatud "rahanduspiirkondadeks" ja nii oleks õiglane teha ka Eestis. 

Кауль Нурм
© Sputnik / Вадим Анцупов
Kaul Nurm

Tema sõnul piisab, kui võrrelda elatustaset Tallinnas Põltsamaal – keskmine töötasu erineb ligi neljakordselt. Nurme sõnul  kaalub ka Läti valitsuskoalitsioon sellist võimalust.

"Euroopa Liidus on 28 riiki, mis on jaotatud 262 piirkonnaks. Tagamõte on selles, et anda vaesematele piirkondadele arenguvõimalusi," märkis ta.

Vabaerakondlaste arvamusega on päri ka erakonna Eestimaa Rohelised juhatuse liige Olev-Andres Tinn.

"Siin on jõukas Tallinn ja Harjumaa, kuid on olemas ka ülejäänud Eesti – Ida-Virumaa, Põlvamaa, Hiiumaa... Mõte on selles, et meil tuleb EL-le näidata, et Eestis on kaks erinevat majanduspiirkonda. Kui piirkond on rahaliselt EL-i keskmisest kehvemal järjel, saab ta loota täiendavale rahalisele toetusele," lausus Tinn intervjuus Sputnik Eestile

Акция Для благополучия всей Эстонии
© Sputnik / Вадим Анцупов
Kampaaniaüritus "Terve Eesti heaks"

Ta selgitas, et praegu saab Eesti raha ühe piirkonnana, koos Tallinnaga, mida peetakse suhteliselt jõukaks, mis lisarahastust ei vaja.

Marine Le Pen Tallinnas: eestlased, ärge laske Brüsseli toetustel end petta >>

Tinn nentis, et paljudes Euroopa riikides on territoorium jagatud piirkondadeks. Brüsseli poolt vaadates võib Eesti muidugi näida piirkondadeks jaotamiseks liiga väikesena.

"Leian, et meie valitsus peab tegema kõik temast oleneva, et Eestisse rohkem raha kaasata, see on nende otsene kohustus. Isegi kui selleks on tarvis Eesti formaalselt kaheks osaks jagada ja teha Euroopas lobitööd, et niisugune samm on riigi arengule hädavajalik," lisas Tinn. 

Акция Для благополучия всей Эстонии
© Sputnik / Вадим Анцупов
Kampaaniaüritus "Terve Eesti heaks"

Paljud üritusest osavõtnud nentisid, et Tallinnas tegutsevad firmad on rikkamad kui teiste piirkondade omad, seetõttu oleks õiglane muid piirkondi toetada. Vastasel juhul ähvardab paikkondlikku ettevõtlust nende hinnangul pankrot.

Samal teemal

EL on valmis Brexiti järel kärpima Baltimaade eelarveid
Ida-Euroopalt kärbitakse 39 miljardit eurot
Pidu saab läbi: EL keeldus Balti riikidele raha eraldamast
Europa Liit plaanib koostada lisaeelarve "väljavalitutele"
Tagid:
petitsioon, Erakond Eestimaa Rohelised, toetus, Vabaerakond, EL

Peamised teemad