07:49 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Eesti uudised
lühendatud link
XXVII laulu- ja XX tantsupidu "Minu arm" (16)
48 0 0

Pärast teekonda läbi maakondade jõudis üldlaulu- ja tantsupeo tuli Tallinna, kus toimuvad juubelilaulupeo põhisündmused.

TALLINN, 3. juuli — Sputnik. Kolmapäeva, 3. juuli keskpäeval jõudis XXVII laulupeo ja XX tantsupeo tuli Tartust Tallinna Lennusadamasse. Eelnevalt reisis tuli läbi kõigi maakondade. Sadamast toodi tuli Raekoja platsile, kus see anti üle linnapea Mihhail Kõlvartile, teatas Tallinna linnavalitsus

Огонь Певческого праздника на ратушной площади Таллинна
© Sputnik / Денис Пастухов
Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart kõnet pidamas

Pärast pidulikku tseremooniat ning laulate-tantsijate esinemist antakse peotuli üle Eesti Kooriühingu esimehele Hirvo Survale.

Seejärel annab Tallinn laulopeotule õppeasutustele, kus nüüdse peo dirigendid oma teekonda alustasid. Kell 14 Eesti aja järgi jõuab tuli Eesti Muusika- ja Teatriakademiasse, kell 15 Tallinna Ülikooli, kell 16.30 Tallinna Muusikakeskkooli ning kell 17.30 Georg Otsa nimelisse Tallinna Muusikakooli.

Tallinnas on ulatuslikud liikluse ja parkimise piirangud >>

Kell 18 toimub Georg Otsa nimelise muusikakooli õuel kontsert, kus esinevad lastekoor Ellerhein, Tabasalu muusikakooli puhkpilliorkester, Rahvusraamatukogu naiskoor, Keila Linnaorkester, kammerkoor Virmalised, Musamari Koorikooli laste- ja tütarlastekoor ja Estonia Seltsi Segakoor.

Kella 21.20-st kuni 21.45-ni toimub ühislaulmine Valter Soosalu juhatusel ning seejärel algab rongkäik Riigikogu hoone manu Pika Hermanni torni juurde.

Nagu Sputnik Eesti teatas, jõuab peotule teekond lõpule 4. juulil Tallinnas Kalevi staadionil, kus kell 19 algab XX tantsupeo esimene etendus.

Tallinna lauluväljak on suureks juubelilaulupeoks valmis
© Sputnik / Вадим Анцупов

Laulu- ja tantsupeo pidustusted haaravad endaga Tallinna linna alates Kassisaba asumist kuni Kadrioruni, mis tähendab, et linna elanikel ja külalistel tuleb arvestada linnavalitsuse korraldusel kehtestatava liikluse ümberkorralduse ja parkimispiirangutega.

Tänavu tähistab laulu- ja tantsupeo tuletoomise rongkäigu traditsioon oma 50. aastapäeva, esmakordselt leidis see aset 1969. aastal laulupeo sajanda aastapäeva auks. 150. aastat tagasi toimus Tartus esimene üle-eestiline laulupidu.

Just nimelt juubelilaulupeoks avati tänavu 22. mail pidulikult Tallinna renoveeritud laulukaaar. Renoveerimise käigus kaeti ligi 8800 ruutmeetrit Laululava ees asfaldiga, paigaldati 400 meetrit kaableid, uuendati kaabli- ja äravoolurenne ning valati dirigendipuldile ja kõlaripostidele betoonist alused.

Lauluväljaku direktori Urmo Saareoja sõnul kulus laulukaare remontimiseks miljon naela. "See tähendab, et pea igal eestlasel on laulukaares oma nael," nentis ta (Eestis elab 1,3 miljonit inimest, kellest eestlasi on alla 900 000 – toim.).

Teema:
XXVII laulu- ja XX tantsupidu "Minu arm" (16)

Samal teemal

Laulupidu 150. Eesti laulu ja tantsu juubeliaasta 2019
Laste laulupidu "SadaSäraSilma" Vabaduse väljakul
Talvine laulupidu, mis toob Lõuna-Eestisse tuhandeid suusasõpru
Tagid:
Mihhail Kõlvart, tuli, Tallinn, Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA

Peamised teemad