20:47 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Eesti uudised
lühendatud link
XXVII laulu- ja XX tantsupidu "Minu arm" (16)
199 0 0

Värvilised rahvariided, hulgaliselt positiivseid emotsioone ja muidugi osalejate suur hulk – nii mäletatakse edaspidi pidulikku juubeli laulu- ja tantsupeo rongkäiku Tallinnas.

TALLINN, 6. juuli — Sputnik. Igas vanuses rahvariietes meeste ja naiste voog sai alguse Tallinna kesklinnast, Vabaduse väljakult, täna 6. juulil kell 13.00. Viis tundi kestnud rongkäigus liikusid peolised kõigist Eestimaa valdadest ja ka välismaalt peole sõitnud lauljad ja tantsijad Lauluväljakule.

Kell 19.00 avatakse Laulupidu kontserdiga "Õpetaja".

Ürituse haare on muljetavaldav: kümned tuhanded osalejad (pealtvaatajaid arvestamata), see on tähelepanuväärne sündmus väikeses Eestis. Laulupeo rongkäigud ja laulupeod on alati olnud meeldejäävad. Vabaduse väljakul olev fotonäitus on selle üheks tõenduseks.

Тумба с фотографией Праздника песни 1947 года
© Sputnik / Денис Пастухов
Fotonäitus Vabaduse väljakul

Näitusel olevad pildid – arhiivifotod - näitavad lauluüritusi, mis oli ulatuslik ja rahvarohke nii esimeses Eesti Vabariigis kui ka NSVL ajal ning Eesti iseseisvuse taastamise esimestel aastatel. Ainult pidulik rongkäik võttis arvesse ajastu eripärasid: näiteks 1947. ja 1950. aastal oli rongkäigu ajal kohustuslik atribuut NSV Liidu juhi J. Stalini pildid. 2000-ndatel hakkasid rongkäiku sagedamini ilmuma teiste riikide lipud. Välismaal elavad eestlased ei olnud ega ole unustanud oma kodumaad.

Участники шествия Праздника песни из Йыгевамаа
© Sputnik / Денис Пастухов
Juubeli laulu- ja tantsupidu algas suurejoonelise rongkäiguga

Rongkäik alustas liikumist Pärnu maanteel oleva Jaani kiriku juurest Vabaduse väljakult. Rongkäigu liikumise hakkamisel olid kohal mitmed vabariigi valitsuse liikmed. Terasema silmaga vaatlejad võisid näha haridus- ja teadusminister Mailis Repsi, välisminister Urmas Reinsalu ja muidugi peaminister Jüri Ratast.

Министерская ветвь шествия
© Sputnik / Денис Пастухов
Kohal olid mitmed vabariigi valitsuse liikmed

Enne rongkäigu algust anti rongkäigule üle pidulik laulupeotuli ja osalised hakkasid liikuma. Laulud ja muusika lõid erilise laulupeo atmosfääri. Ja sellises pidulikus õhustikus liikus rongkäik Lauväljaku poole. Ja ei jäänud ka rongkäiku vaatama kogunenud pealtvaatajad võlgu – moodustus ühtne koor mille laul kandus piki rongkäigu teekonda Lauluväljakuni.

Шествие участников Праздника песни и танца
© Sputnik / Денис Пастухов
Lauljad liiguvad Lauluväljakule

Rongkäigu ees sammusid laulupeo sünnikodu Tartu muusikarühmad. Nendega koos sammus ka rahvariietes Eesti president Kersti Kaljulaid.

Президент Эстонии Керсти Кальюлайд среди участников шествия
© Sputnik / Денис Пастухов
Tartu muusikarühmad ja president Kersti Kaljulaid

Artikli täisversiooni saab lugeda Sputnik Eesti venekeelsel poolel >>

XXVII laulu- ja XX tantsupeo "Minu arm" toimub Tallinna lauluväljakul ja Kalevi staadionil neljapäevast pühapäevani, 4.-7. juulil 2019. aastal. Laulupeo avakontsert toimus 6. juulil ja põhikontsert toimub 7. juulil Tallinna lauluväljakul.

Teema:
XXVII laulu- ja XX tantsupidu "Minu arm" (16)

Samal teemal

XXVII laulu- ja XX tantsupidu "Minu arm"
Tagid:
Lauluväljak, kultuur, Eesti, Tallinn, XXVII laulu- ja XX tantsupidu

Peamised teemad