09:29 30. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1702
  • RUB92.1625
Eesti uudised
lühendatud link
Christopher Nolani filmivõtted Tallinnas (22)
87 0 0

Filmikompanii Warner Bros ja nende siinne esindaja Allfilm nõustusid Tallinna pakutud kümnepäevase võtteperioodiga Laagna kanalis, mille vältel on lubatud liikluse ajutised ümbersuunamised graafiku alusel.

TALLINN, 8. juuli — Sputnik. Filmivõtete periood algab 10. juulist ja kestab kuni 21. juulini. Tavaliiklus Laagna kanalis jääb filmivõtete perioodil katkestusteta avatuks esmaspäeviti ja teisipäeviti. Tavaliiklus Laagna sildadel tagatakse kogu filmivõtete perioodil, välja arvatud ajutised peatamised kuni viieks minutiks helikopteri ülesõidu hetkeks ohutuse huvides, vahendab Pealinn

"Režissöör Christopher Nolani meeskond on pikkade konsultatsioonide käigus mõistnud linna vajadusi ja piiranguid ning oleme nüüd jõudnud töökõlbliku lahenduseni," ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Kolmapäeviti, neljapäeviti ja reedeti säilib võimalus sõita Laagna kanalist kesklinna suunas hommikuti kell 05.00-10.00 ning õhtuti ja öösiti Lasnamäe suunal kell 15.30-04.00. Nädalavahetuse päevadel on liiklus Laagna teel peatatud. Operatiivsõidukeile peab säilima läbipääs filmivõtete alast kogu võtteperioodi vältel.

Laagna tee sulgemise näol on tegemist kokkuleppega Tallinna linna ja Funfair Films Limited vahel, mille käigus filmistuudio nõustus optimeerima filmivõtete graafikut. Tallinna linn kaalus ühelt poolt teesulgeja huve ning teiselt poolt Tallinna linna elanike ja külaliste liikumise piirangutega tekkivat ebamugavust Tallinna linnas.

Ühistranspordi muudatused perioodil 10.-21. juuli 2019 >>

Tallinnast sai tänavu filmikompanii Warner Bros tuntud režissööri Christopher Nolani uue linateose, tööpealkirjaga "Tenet" võttepaik. Filmi sündmustik tiirleb "ülemaailmse spionaaži ümber". Filmi esilinastus on kavandatud 2020. aasta 17. juulile.

Filmivõtted toimuvad erinevates Tallinna piirkondades. Allfilm peab Tallinnale lepingu järgi hüvitama filmivõtetest tulenevad kulud summas ligi 367 801 eurot, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Режиссер Кристофер Нолан
© Sputnik / Владимир Астапкович
Christopher Nolan

Christopher Nolan on Hollywoodi üks hinnatumaid lavastajaid, kes on teinud suurteosed nagu "Dunkirk", "Tähtedevaheline", "Algus" ja "The Dark Knight" triloogia.

Teema:
Christopher Nolani filmivõtted Tallinnas (22)
Tagid:
ühistransport, Tallinn, filmivõtted, film

Peamised teemad