18:41 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Eesti uudised
lühendatud link
MTÜ Vene kool Eestis juhi kriminaalmenetlus (7)
8410

Jurist avaldas arvamust õiguskaitseorganite tegevuse seaduslikkuse kohta seoses MTÜ Vene Kool Eestis juhi Mstislav Russakoviga.

TALLINN, 11. juuli — Sputnik. Eesti jurist Leonid Olovjanišnikov kinnitas, et politsei pidas kinni MTÜ Vene Kool Eestis juhi Mstislav Russakovi. Seejuures tunnistas ta, et seaduse seisukohast ei saa õiguskaitseorganite tegevusele midagi ette heita.

"Õiguslikust seisukohast ei ole tema kinnipidamisel rikutud ühtegi seadusesätet," ütles Olovjanišnikov intervjuus Sputnik Eestile.

Ta selgitas, et politseil on õigus igaüks 48 tunniks kinni pidada. Kommenteerides Riigiprokuratuuri avaldust selle kohta, et mingit Russakovi kinnipidamist ei ole olnud, kinnitas jurist veel kord oma sõnu selle kohta, et kinnipidamine siiski toimus.

Olovjanišnikov märkis veel, et õiguskaitsjate tegevused Russakovi suhtes ei ületanud seaduse piire. Vastates küsimusele, milline karistus võib MTÜ Vene Kool Eestis juhti ähvardada, kui ta end kohtus süüdi tunnistab, teatas advokaat, et "vangistus kuni kaks aastat või rahaline karistus".

Rusakovi kriminaalasja algatamise põhjustest rääkides keeldus Leonid Olovjanišnikov otsimast võimalikke poliitilisi motiive.

"Mina tegelen kriminaalasjadega, mis minu seisukohast on just nimelt kriminaalsed," rõhutas jurist.

Intervjuu lõpetuseks teatas Olovjanišnikov, et ta ei ole Mstislav Russakovi ametlik kaitsja, vaid teeb nõustamistööd ühiskondlikus korras.

"Aga kõigil ajakirjanikel soovitan esialgu selle asja ümber mitte kära teha," ütles Leonid Olovjanišnikov kokkuvõtteks.

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, tulid teisipäeva, 9. juuli hommikul MTÜ Vene Kool Eestis esimehe Mstislav Russakovi Tallinnas asuvasse korterisse politseiametnikud ja otsisid eluruumi läbi.

Läbiotsimisel konfiskeeriti kõik elektroonilised andmekandjad ja sidevahendid. Kaasa võeti isegi mängukonsool.

Pärast läbiotsimist viidi Russakov politseijaoskonda, kust ta lasti välja alles kella 17 paiku. Prokuratuur eitab Russakovi kinnipidamise fakti.

Läbiotsimine viidi läbi MTÜ Vene Kool Eestis kontoris Tuukri tänavas.

Офис Русской школы Эстонии на улице Туукри, 19
© Sputnik / Юлия Калинина
MTÜ Vene Kool Eestis kontor asukohaga Tuukri 19

Kolmapäevaks selgus, et Russakovi kahtlustatakse ametlikult karistusseadustiku paragrahvis 281 sätestatud kuriteos (ebaõigete andmete esitamine kohturegistri pidajale, Eesti väärtpaberite keskregistrile, abieluvararegistrile, notarile ja kohtutäiturile).

Teema:
MTÜ Vene kool Eestis juhi kriminaalmenetlus (7)

Samal teemal

MTÜ Vene kool Eestis juhi kriminaalmenetlus

Peamised teemad