05:14 18. Oktoober 2019
Kuula otse
  • USD1.1113
  • RUB71.1371
Pidupäevasaluut Moskvas

Venemaa saatkond vastas välisministeeriumi saluudihirmule

© Sputnik / Ramil Sitdikov
Eesti uudised
lühendatud link
Eesti saluudifoobia (8)
14833

Venemaa suursaatkond Eestis vastas Eesti välisministeeriumi avaldusele, kus Moskvas Tallinna natsidest vabanemise auks korraldatavat saluuti nimetatakse "provokatsiooniks" ja andis välisministeeriumi saluudihirmule omapoolse vastuse. 

TALLINN, 11. juuli — Sputnik. Seoses 10. aprillist 2019 kuni 9. maini 2020 Moskvas Nõukogude ja Euroopa linnade natsisissetungijatest vabastamise aastapäeva tähitavate pidupäevasaluutidega peab Venemaa saatkond Eestis vajalikuks teatada järgmistest: 

22. september 1944 on läinud ajalukku Suure Isamaasõjas Eesti pealinna hitlerlastest vabastamise päevana. Alates 1944. aasta kevadest toimusid verised vabastamislahingud kogu vabariigi territooriumil. Eestimaa okupeerinud Saksamaa agressoritest vabastamisel langesid kümned tuhanded Punaarmee sõdurid. 

Tasuks mõelda, mis oleks saanud, kui kuritegelik Hitleri režiim oleks selle surmaheitluse võitnud. Siis ei oleks Euroopa kaardil sellist nimetust nagu Eesti. Balti riikide territoorium kuulus täielikule saksastamisele, mis tähendanuks valdavale osale Eesti elanikkonnast üsna kurba saatust.

Lihulast Nürnbergini: Eesti poliitikud mängivad tulega >>

Nendele ebainimlikele plaanidele astus vastu Nõukogude sõdur, purustades vaenlase lõplikult tema Berliini urus 1945. aasta võidukal maikuul. Oma panuse Suurde Võitu andsid ka Eesti parimad pojad ja tütred. Nende hulgas oli ka Nõukogude Liidu kangelane Arnold Meri, kelle 100. sünniaastapäev oli 1. juulil.

Täna elavad põlvkonnad peaksid teadma, kellele võlgneb Euroopa, sealhulgas Eesti tänu juba 75 aastat kestnud sõjajärgse rahu ja julgeoleku eest. Selle ajaloolise mälu hoidmine ja järgnevatele põlvedele edastamine on kõigi eurooplaste ühine ülesanne. Ja just seda tuletavad Moskvas toimuvad pidulikud saluudid meelde.

Teema:
Eesti saluudifoobia (8)

Samal teemal

Ka üks on võitlusväljal sõdur, kui ta on Arnold Meri
Kuidas Tallinn valmistub fašismi purustamise juubeliaastaks
Venemaa suursaadik: Arnold Meri oli oma kodumaa suur patrioot
Eesti on valmis Moskva ilutulestikule vastama oma ilutulestikuga Petseri vallutamise auks
Tallinlased 22. juunist: mälestus on see, mis hoiab meie päevil rahu maailmas
Tagid:
okupatsioon, natsid, Tallinna vabastamine 1944, saluut, välisministeerium, Eesti, Venemaa suursaatkond

Peamised teemad