07:16 13. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Eesti uudised
lühendatud link
Waffen-SS kokkutulekud – Eesti "uhkus" ja häbi (38)
133 0 0

Vabariigi peaminister teatas oma vastuseisust koalitsioonikaaslaste algatusele taastada Eesti SS-laste mälestusmärk Lihulas.

TALLINN, 12. juuli — Sputnik. Jüri Ratas ütles valitsuse pressikonverentsil, et sõjas hukkunute mälestust ei tohi kasutada poliitilistel ja ideoloogilistel eesmärkidel ning SS-laste mälestise taastamine selle endisel kohal on poliitilisel põhjustel vastuvõetamatu, vahendab RIA Novosti.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et valitsuskoalitsiooni kuuluv Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) teatas soovist taastada Eesti SS-laste mälestusmärk tema endises kohas — Lihulas. Algatust toetas Riigikogu esimees Henn Põlluaas. Tema sõnul on see "väga hea ettevõtmine, sest see on mälestusmärk eesti meestele."

Venemaa saatkond Eestis omakorda mõistis konservatiivide ettepaneku teravalt hukka nimetades oma avalduses algatust jumalateotuseks ja provokatsiooniks.

Lihula monumendi kujutisega särk
© Sputnik / Аллан Хантсом

"Eriti väärakad on püüded heroiseerida endisi SS-lasi ajal, kui tähistatakse Eesti natsi-Saksamaa röövvallutajatest vabastamise 75. aastapäeva," teatas Venemaa saatkond ja tuletas meelde, et nad on korduvalt väljendanud muret katsete pärast austada Waffen-SS sõdurite mälestust Eestis.

"Saatkond mõistab sellised provokatsioonid kui kõigi Eesti pinnal fašismist vabastamisel langenute mälestuse solvangu teravalt hukka," teatati Venemaa saatkonnast.

Teadaolevalt asub Eesti SS-lastele pühendatud skandaalne mälestusmärk Tallinna lähedal Lagedil Eesti vabadusvõitluse muuseumis, kuhu see toodi Lihulast 2004. aastal Eesti Vabariigi valitsuse otsuse alusel.

Teema:
Waffen-SS kokkutulekud – Eesti "uhkus" ja häbi (38)

Samal teemal

Waffen-SS kokkutulekud – Eesti "uhkus" ja häbi
Tagid:
Waffen-SS, mälestusmärk, Lihula, Jüri Ratas

Peamised teemad