02:26 14. Oktoober 2019
Kuula otse
  • USD1.1043
  • RUB70.8034
KfmAZ tüüpi tuletõrjeauto

Vabatahtlikud sõidavad tuletõrjeautoga Tallinnast Irkutskisse

© Sputnik / Михаил Воскресенский
Eesti uudised
lühendatud link
43 0 0

Harjumaa Saue valla Hüüru küla vabatahtlikud päästjad teevad automatka Tallinnast Irkutskisse, kus toimub esimene rahvusvaheline vabatahtlike päästeformeeringute foorum.

TALLINN, 14. juuli — Sputnik. Tuletõrjujate automatk Tallinn–Irkutsk–Tallinn algas 12. juulil. Eile võeti Eesti tuletõrjujaid vastu Pihkvas, täna jõuavad nad Leningradi oblastisse, teatab Pihkva teabeagentuur. Reisiseltskond suundus Venemaale oma komando tuletõrjeautoga KamAZ. Teel on kavas teha peatusi kogemuste ja info vahetamiseks. 

Esimene peatus tehti Pihkvas. Eesti päästjad tutvustasid oma Venemaa kolleegidele Eesti vabatahtlike päästjate töö eripära, rahastusallikaid, tehnilise varustuse eripära ja tulekahjuväljakutsetele reageerimist. 

Pihkva pritsimehed demonstreerisid omakorda nüüdisaegse tuletõrjetehnika ja ‑varustuse tööd, näitasid oma suitsukambrit, millega harjutatakse inimeste päästmist äärmusoludes, ja tegid ekskursiooni tuletõrjedepoos. Kohtumise lõpetuseks korraldati külalistele linnaekskursioon Pihkvas.

Päästjad käisid mullu 1400 korral loomi või linde aitamas >>

Eestlaste reis jätkub Leningradi oblasti teedel. Teatatakse, et reisiseltskonnaga võivad liituda kohalikud vabatahtlikud tuletõrjeformeeringud ja saata neid oma rajooni piirini või kaugemale. Teekonna kogupikkus on üle 6000 kilomeetri.

Esimene rahvusvaheline vabatahtlike päästeformeeringute ja tuletõrjeallüksuste foorum toimub Irkutskis 4.–9. augustini.

Samal teemal

Päästja: eluohtlik töö nõuab paremat palka
Poliitikud ohustavad inimeste elu
Tartu päästjad tähistavad 100. juubelit
Päästjad hoiatavad: jaanilõke ei ole prügila

Peamised teemad