06:59 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Eesti uudised
lühendatud link
Eesti valitsus - 2019 (111)
9910

Hiljutine arvamusuuring näitas sotsiaaldemokraat Marina Kaljuranna väga kõrget reitingut, kes aga pole veel tegusid teinud. Politoloog Vassili Gaitšonok kommenteeris uuringu kummalisi tulemusi.

TALLINN, 14. juuli — Sputnik. Juunis läbi viidud internetiküsitluse tulemuste kohaselt usaldab Eesti elanikkond kõige enam opositsioonierakondade - Sotsiaaldemokraatliku ja Reformierakonna esindajaid, kõige vähem Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ja Isamaa liikmeid. 

Poliitikute usaldusreitingut juhib Marina Kaljurand, keda toetab 59% vastanutest, ei toeta - 25%. Talle järgnevad president Kersti Kaljulaid (54%) ja Reformierakonna esimees Kaja Kallas (38%).

Uuringutulemusi kommenteerides märkis politoloog Vitali Gaitšonok Baltnewsile antud intervjuus, et Marina Kaljurand ei olnud enne Euroopa Parlamendi valimisi üldse nähtav, mistõttu selline kõrge reiting on tema puhul suur üllatus.

"Ausalt öeldes ei näe ma tema tegevuse põhjal mingit põhjendust sellisele tulemusele. Ilmselt on tegemist tema töö tulemuste ootusega. Tänase seisuga ei saa ta mingite tulemustega kiidelda," ütles ekspert. 

Võib-olla on põhjus selles, et küsitlus toimus peamiselt eestlaste seas, kus need poliitikud on üsna populaarsed, oletas ekspert. Eestis tehakse üsna palju sotsioloogilisi küsitlusi, mille tulemused võivad omavahel oluliselt erineda.

Reformierakonna toetus vähenes >>

Sputnik Eesti on juba kirjutanud Norstat Eesti uuringust, mille järgi valitsuskoalitsiooni erakondade populaarsus on endiselt kõrgem kui opositsioonil. Opositsioonilise Reformierakonna reiting on endiselt tõusuteel, kuid ka valitseva Keskerakonna populaarsus kasvab, teda toetab 21,4% vastanutest varasema 21% asemel. Tugevdanud on oma positsiooni ka valitsuskoalitsiooni kuuluv EKRE - 17,3%-lt 17,5%-le. Kolmanda koalitsioonierakonna, Isamaa, populaarsus on aga vähenenud ja ulatub vaid 8%-ni.

Teema:
Eesti valitsus - 2019 (111)

Samal teemal

Kaljurand püüab tõestada, et ta ei ole venelanna
Kaljurand tunnistas pettumust
Marina Kaljurand liitus Naiskodukaitsega
Marina Kaljurand lahkus välisministeeriumist
Tagid:
Vitali Gaitšonok, Reformierakond, EKRE, Sotsiaaldemokraatlik Erakond, reiting, Marina Kaljurand

Peamised teemad