19:55 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Eesti uudised
lühendatud link
81 0 0

Olukorrast vabade hauaplatsidega Tallinna kalmistutel rääkis inimene, kes on otseselt seotud selle Tallinna elanike jaoks nii olulise teemaga.

TALLINN, 15. juuli — Sputnik. Uusi hauaplatse on ainult kahel Tallinna kalmistul. Samas matmispaikade puudus Tallinna siiski ei ähvarda. Uusi hauaplatse Tallinnas on ainult Liiva ja Pärnamäe kalmistutel.

Taevase sõnul on Pärnamäe ja Liiva piirkonnas siiski ruumi veel umbes 20 tuhandele matmisplatsile. Matmispaikade kitsikuse vähendamiseks ilmuvad nendele kalmistutele varsti kolumbaariumid, kuhu on võimalik paigutada urnid lahkunu tuhaga.

Maarjamäelt leiti sajakonna Saksa sõduri hauad >>

Üldiselt ei ole Tallinna kalmistute direktori prognoosi kohaselt järgneva kahe aastakümne jooksul vajadust uute hauaplatside järele. Kokku on täna Tallinna kalmistu süsteemis seitse kalmistut: Liiva kalmistu, Pirita kalmistu, Metsakalmistu Siselinna kalmistu, Hiiu-Rahu kalmistu, Rahumäe kalmistu ja Pärnamäe kalmistu. Kaitseministeeriumi bilansis on veel üks Tallinna kalmistu – Sõjaväekalmistu. 

Sputnik Eesti on juba kirjutanud möödunud aastal läbiviidud uuringust, mille kohaselt enamik Tallinna elanikke on linna kalmistute olukorraga üldiselt rahul, kuid on ka probleeme. Nii mainisid paljud küsitletud raskusi autode parkimisel. Seda eriti päevadel, kui kalmistuid külastatakse massiliselt, näiteks lihavõttepühal.

Matusetoetust maksti Tallinnas mullu üle miljoni euro >>

Peaaegu 80% vastanutest märkis, et kalmistud vajavad rohkem silte ja viitasid, millel oleks teave kalmistu ajaloo, sinna maetud kuulsate inimeste ning seal asuvate olulise ajaloolise ja kultuurilise väärtusega objektide kohta. Kaks kolmandikku küsitletutest tunnistasid vajadust pöörata rohkem tähelepanu Siselinna ja Metsakalmistule. Just need kalmistuid külastavad kõige rohkem pealinna saabuvad välisturistid.

Samal teemal

Kuniks süda lööb, pidage meeles!
Juudikogukond on nördinud natsismiohvrite mälestusmärkide rüvetamisest
Tallinnas toimub oikumeeniline palvus omasteta lahkunute mälestuseks
Esmakordselt rüvetati Tallinna juudi kalmistut
Tagid:
Metsakalmistu, kalmistu, haud, matmine, Tallinn

Peamised teemad