09:17 30. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1702
  • RUB92.1625
Eesti uudised
lühendatud link
54 0 0

Kõrgemate riigiametnike korduva ametisse nimetamise praktika kaotamise idee on ajakirjanduse andmetel juba leidnud toetust Sise- ja Justiitsministeeriumis.

TALLINN, 15. juuli — Sputnik. Eestis arutatakse selle üle, et poliitikute poolt ametisse nimetatavate peaprokuröri ja teiste kõrgemate riigiametnike sõltumatust tuleb suurendada nende korduva ametissenimetamise piiramisega. 

Eesti Panga president rahapesuskandaalist: Eesti ametivõimud olid tasemel >>

Eesti Vabariigi peaprokurör Lavly Perling ja varem seda ametit pidanud Norman Aas kinnitasid, et algatus on arutlusel, teatab ERR, viitega väljaandele Äripäev.

Väljaandes märgitakse, et korduva nimetamise praktikast loobumine väldiks spekulatsioone "kõrgemate riigiametnike kallutatuses oluliste otsuste langetamisel".

Kõrgemate riigiametnike korduvast ametissenimetamisest loobumise ideed on juba toetanud siseminister Mart Helme ja justiitsminister Raivo Aeg.

Arutelu ametnike sõltuvuse üle poliitikutest algas meedias ilmunud publikatsioonide taustal võimaliku poliitilise korruptsiooni kohta kõrgeimatel võimutasanditel. Sputnik Eesti kirjutas, et ajakirjanikud pöörasid tähelepanu nende arvates liig pehmele karistusele, mille prokuratuur määras valitsevale Keskerakonnale ebaseadusliku rahastamise eest.

Igor Gräzin: prokuratuur käitus Danske panga rahapesu küsimuses jaanalinnuna >>

Ajakirjanike arvates on see tingitud asjaolust, et Lavly Perling tahab jääda ametikohale ka pärast tema viieaastase ametiaja lõppu.

Samal teemal

Eesti prokuratuur on konfiskeerinud bitcoine
Prokuratuur tahab tööle võtta küberriigiprokuröri
Prokuratuur esitas Mati Alaverile kahtlustuse dopingule kallutamises
Kus oli Russakov: prokuratuur eitas MTÜ "Vene kool Eestis" juhi kinnipidamist
Tagid:
korruptsioon, sõltumatus, riigiametnik

Peamised teemad