02:43 10. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Eesti uudised
lühendatud link
NATO idarindel (273)
112 0 0

Männiku polügooni renoveerimisega Eesti NATO liikmekssaamise aastapäevaks valmis ei jõutud, kuid see-eest on seal üsna varsti võimalik oluliselt suurendada nii lasketiirus kui ka tulevasel takistusrajal toimuvate õppuste intensiivsust.

TALLINN, 16. juuli — Sputnik. Kaitseliidu Tallinna maleva Männiku lasketiiru territooriumil valmib NATO standarditele vastav takistusriba, teatas ERR, märkides, et see polügoon on nii kaitseväe kui siseministeeriumi jõustruktuuride põhiliseks treeningbaasiks. Takistusriba läheb maksma üle 200 000 euro. 

Männiku kompleksi uuendamiseks on juba kulutatud 1,7 miljonit eurot. Polügoonil käivad aktiivselt treenimas nii sõjaväelased, politseinikud, kui ka tsiviilisikud. 2018. aastal, mis selle territooriumil toimusid remonditööd, külastati seda üle 22 000 korra, seega umbes 60 korda päevas, kaasa arvatud nädalavahetustel ja riigipühadel. Aavo Pekri arvates kasvab nüüd külastuste hulk 30 000 korrani aastas.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et 15 aastat tagasi, 29. märtsil 2004 sai Eesti Põhja-Atlandi liidu - NATO täisõiguslikuks liige. Sellest ajast on Eestist tasapisi, kuid kindlalt kujunemas Venemaa külje all asuv sõjaline polügoon.

Nagu väitis siseminister Jüri Ratas, on NATO liikmelisus tänu koostööle teiste 28 liikmesriigiga andnud Eestile "enneolematu julgeolekutagatise." Uhkusega lisas ta, et ainuüksi 2018. aasta jooksul on Eestis viibinud üle kümne tuhande liikmesriikide sõjaväelase.

President Kersti Kaljulaid tähistas Eesti NATO-ga liitumise viieteistkümnendat aastapäeva kolmekümne kilomeetri pikkuse Scoutsrännakuga. Alliansi sõdurite kohalolekust hoolimata eelistas ta läbida jooksuraja politsei kerges kuulivestis. 

Põhjusega: Eesti president kinnitas ustavust USA kursile >>

Balti riikide NATO-ga liitumisest alates on allianss pidevalt tugevdanud väekontingenti oma idatiival. See protsess kiirenes märgatavalt pärast 2016. aastal NATO tippkohtumisel Varssavis vastuvõetud otsust. Ettekäändeks alliansi vägede ja sõjatehnika paigutamisele Venemaa piiridele on väidetav "Venemaa oht". Samal ajal kasvavad aastast aastasse ka Balti riikide sõjalised eelarved.

Moskva on korduvalt rõhutanud väidetavast "Venemaa ohust" kõnelevate paranoiliste avalduste ohtlikkust. Venemaa juhtkond on korduvalt kinnitanud, et Venemaal ei ole agressiivseid kavatsusi ja ta ei ründa kunagi ühelegi NATO riiki. Kõik väited Venemaa võimalikust "agressioonist" on vaid ettekäändeks alliansi sõjalise kohaloleku suurendamisele Venemaa piiridel.

Kaitseliitu asus juhtima Vene agressorid tappa lubanud kolonel >>

Venemaa kaitseministri Sergei Šoigu hinnangul on NATO vägede hulk Venemaa piiride ääres venevastase hüsteeria taustal kasvanud seitsmekordseks.

Teema:
NATO idarindel (273)

Samal teemal

Jüri Luik: Eesti peaks oma kaitsekulutusi suurendama
Luik: tuleb aru saada, mis tegurid kujundavad meie julgeolekukeskkonda
Ratas: Eesti on pühendunud NATO arendamisele
"D-päev" eesti moodi: kuidas peaminister Ratas NATO dessandiga kohtus
Tagid:
laskeõppused, sõjaline kontingent, polügoon, Kaitseliit, Eesti, NATO

Peamised teemad