15:04 17. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0842
  • RUB68.9116
Eesti uudised
lühendatud link
7610

Nõukogude "afgaanid" ei tunne oma riikide poolset toetust, Eesti Vabariigi seadusandluses ei ole NSV Liidu ajal Afganistanis teeninud inimestele kohta, tunnistas Eesti sõjategevuses osalenute liidu juhatuse esimees Jevgeni Broi.

TALLINN, 17. juuli — Sputnik. Eestis veterane-internatsionaliste justkui ei märgata, Leedus ja Lätis on suhtumine nendesse üldiselt sama, ütles Eesti sõjategevuses osalenute liidu juhatuse esimees Jevgeni Broi Sputnik Eesti pressikeskuses toimunud pressikonverentsil. 

Afganistanis aastatel 1979-1989 toimunud sõjategevuse veteranide 4. kokkutulekust osavõtjad.
© Sputnik / Владимир Барсегян

Ta märkis, et Eesti seadusandluses ei ole Afganistanis teeninud inimestele kohta. Ainult haavatud saavad riigilt hüvitisi, nagu represseeritud. Leedus on olukord sarnane.

Aga kui seal lubatakse neil vähemalt korraldada veteranide-internatsionalistide kokkutulekuid ja nendel üritustel osalevad isegi parlamendisaadikud, siis Eestis on nendesse suhtumine äärmiselt ükskõikne. 

Vaid Tallinna linnavõimud on mõningase koostööga nõustunud. 

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Sputnik Eesti pressikeskuses toimunud pressikonverentsil osales ka Afganistani veteranide liidu juhatuse esimees Oleg Kulikov ja Hukkunud sõjaväelaste perekondade ühiskomitee juhatuse esimees Vera Kurovskaja.

Tallinnas ja Narvas tähistatakse Nõukogude vägede Afganistanist väljaviimise aastapäeva >>

Nad tegid kokkuvõtteid Jõgevamaal toimunud IV rahvusvahelise sõjaliste operatsioonide veteranide ja nende pereliikmete kokkutulekust ning arutasid veteranidele-internatsionalistide aktuaalseid probleeme.

Pressikonverentsi venekeelset salvestist saate kuulata siit:

Samal teemal

Afganistani veteran: Eesti jaoks pole sõda Afganistanis lõppenud
FSB kindral: USA kavatses Afganistani sõja ajal "islami kalifaadi" luua
Sõjaväe autojuhid on Afganistanis alati sihikul olnud
Vale ja tõde: millist jama Afganistani sõjast on Hollywood levitanud
Tagid:
pressikonverents, veteranid, Sputnik Eesti pressikeskus

Peamised teemad