11:50 30. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Eesti uudised
lühendatud link
Haridusprojekt SputnikPro (16)
74 0 0

Enamik libauudiseid on tegelikult kõigest lugejale "õigesti esitatud" teave, ütles Venemaa praktilise ajakirjanduse juhtivaid koolitajaid, RIA Rossija Segodnja koolitusprogrammide juht Oleg Štšedrov.

TALLINN, 29. juuli — Sputnik. Oleg Štšedrov pidas laupäeval, 27. juulil Sputnik Eesti pressikeskuses loengu ja meistriklassi ajakirjanike koolitusüritusel SputnikPro.

Lektor seletas, et maailma meediaväljaannetes lihtsustatakse sageli maailmas toimuvat ja esitatakse seda ühekülgselt, ning Venemaa on seal enamasti negatiivses valguses. Nii muutub igasugune teave kontaktidest venelastega "toksiliseks".

Näitena tõi Oleg Štšedrov teate Taani ajalehest, et jalgpalli maailmameistrivõistlusteks valmistumine Venemaal on võtnud veidraid vorme - Moskva metroosse pääseb mitte raha, vaid kätekõverduste tegemise eest.

"Kas see on libauudis? Ei ole. Tegelikult sai metroosse mitte ainult kätekõverduste, vaid ka raha eest. Lihtsalt kui inimene on ihne aga jõudu on, sai ta kümme kätekõverdust tehes tasuta metroosse minna," rääkis Oleg Štšedrov. Sellist teabe esitamise viisi, kus ei esitata kogu tõde, võib pidada tänapäeva ajakirjanduse üheks peamiseks võltsingumeetodiks.

"Отожмись — попадешь в метро": Щедров рассказал о принципах фейковых новостей

Sputnik Eesti on kirjutanud, et SputnikPro programm tutvustab ajakirjanikele, pressikeskuste produtsentidele, PR-spetsialistidele, blogeritele ja meediakõrgkoolide tudengitele kaasaegse multimeedia agentuuri standardeid ja tehnoloogiaid.

Haridusprojekt SputnikPro >>

Kõikides Venemaa naaberriikides asuvad Sputniku portaalid töötavad oma rahvuskeeles ja vene keeles, pakkudes lugejale mitmekesist multimeediasisu: infograafikat, videosid, fotoreportaaže, veebieetrit, interneti-hääletusi, taskuringhäälingu saateid (podcaste). Lisaks operatiivsetele uudistele avaldab Sputnik ka analüütilisi materjale ja eksklusiivseid intervjuusid. Raadio Sputnik edastab programme internetis ja FM/AM lainealal 18 keeles.

Teema:
Haridusprojekt SputnikPro (16)

Samal teemal

Haridusprojekt SputnikPro
Sputnik Eesti pressikeskus
Meedialahingud
Tagid:
Eesti, libauudis, ajakirjandus, haridus, SputnikPro

Peamised teemad