00:19 20. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Eesti uudised
lühendatud link
46 0 0

Tallinna suurima liinaosa elanikel tuleb taas taluda ajutisi ebamugavusi, kuigi sedapuhku pole põhjuseks järjekordsed filmivõtted, vaid tavalised teeparandustööd.

TALLINN, 31. juuli — Sputnik. Tulevast nädalast suletakse Tallinnas Lasnamäel teeremondi tõttu kaheks nädalaks korraga kaks tänavat – Paul Pinna tänav ja Lennujaama tee. Seda kõike, nagu öeldakse, inimese hüvanguks.

Pinna tänaval renoveeritakse kõnnitee ja tehakse autodele peatumistaskud

Tallinna linnavalitsuse teatel algab Pinna tänava rekonstrueerimine maksumusega 1 490 000 eurot esmaspäeval, 5. augustil. Tööde ajaks suletakse tänav liiklusele. Jalakäijatele ja selle tänava elanike sõidukitele tagatakse läbipääs.

Remonditööde käigus paigaldatakse puuduvad kõnniteeosad ja rekonstrueeritakse väljasõidteed ning sõidukite peatumisalad. Pärast remondi lõppu jääb sõidutee laiuseks 7,5 meetrit ning teeveerde tulevad taskud sõidukitele tänavasuunaliseks parkimiseks.

Pinna ja Vikerlase ristmik tõstetakse kõrgemale ning Härma ja Pinna tänava ristmikualale tuleb pinkidega puhkeala. Rekonstrueeritakse ka hoonete Miina Härma 1 ja Paul Pinna 9 vaheline jalgrattatee. Ühtlasi uuendatakse valgustust ja parandatakse sademete äravoolukanaleid. Ülekäiguradadele paigaldatakse puutetundlikud tahvlid vaegnägijatele.

Tööd Lennujaama teel parandavad selle läbitavust lennujaamani

Eelolevast nädalast suletakse seoses remonditöödega liikluseks Tallinna lennujaama viiv 270-meetrine teelõik Lennujaama teel Tartu maanteest hooneni Lennujaama tee 7. Ümbersõit on ette nähtud marsruudil Tartu maantee – Suur-Sõjamäe - Keevise – Sepise – Valukoja – Sepise.

Таллиннский аэропорт.
© Sputnik / Вадим Анцупов
Tallinna lennujaam

Bussid nr 49 ja 65 suunatakse ümbersõidule ning Ülemiste jaama raudtee-poolse peatuse asemele tuleb ajutine bussipeatus Lennujaama teel.

Rekonstrueeritaval teelõigul rajatakse täiendav vasakpöörderada väljasõidul Lennujaama teelt Tartu maanteele ja lisatakse bussipeatus Ühemiste hotelli poolsel tänavapoolel. Koos sõidutee laiendamisega rekonstrueeritakse tööde käigus ka tänavaalused veetorud ja kanalisatsioonitrassid, parandatakse sademete äravoolusüsteemi ja paigaldatakse LED-lampidega tänavavalgustus.

Sissepääs filmistuudiosse Mosfilm
© Sputnik / Сергей Пятаков

Sõidutee laiuseks jääb rekonstrueeritaval lõigul 3,25 meetrit, ühistranspordi tarvis tehakse 3-meetrised taskud. Ülemiste hotelli poolsest teeservast rajatakse kolme meetri laiume asfalteeritud ülekäigurada, mis ühendab lennujaama suunduvat jalakäiguteed Tartu maantee jalakäiguteega.

Ligi miljon eurot maksma minevad tööd on kavas lõpetada septembris. Nende tööde eesmärgiks on lennujaama viiva tee suurem läbilaskevõime.

"Spioonid" häirivad liiklust Tallinna kesklinnas

Samal ajal on Tallinna kesklinnas teisipäevast, 30. juulist alanud liikluspiirangud seoses Eesti uue ajaloolise mängufilmi "O2" võtetega. Ühistransport ei pruugi võttepäevadel kulgeda graafikukohaselt.

Kolmapäeval, 31. juulil toimuvad filmivõtted kella 16.00-ni Hariduse, Toompuiestee, Endla ja Tõnismäe tänaval.

Filmivõtted häirivad Tallinna kesklinna liiklust, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Neljapäeval, 1. augustil toimuvad filmivõtted hommikul kella 5-st 7-ni Pärnu maantee lõigul Sakala tänavast Tõnismäeni ja Sakala tänaval, kella 7-st 12-ni Roosikrantsi tänaval ja kella 13.30-st kella 15.00-ni Tõnismäe tänaval.

Reedel, 2. augustil on kella 10.00-st kuni kella 16.00-ni ajutiselt suletud Kaarli puiestee.

Sputnik Eesti kirjutas juba, et režissöör Margus Paju filmi "O2" sündmustik põhineb tegelikult toimunud sündmustel, mis leidsid Eestis aset 1939. aasta suve lõpul ja sügise algul. Filmis areneva tegevustiku eelmänguks on Eesti vastuluure nõukogudevastase osakonna juhi salapärane mõrv Molotov-Ribbentropi pakti allkirjastamise ja Teise maailmasõja eelõhtul. Tapmises kahtlustatava nõukogude "muti" väljaselgitamine tehakse ülesandeks vastuluure kaptenile Feliks Kangurile, keda kehastab Priit Võigemast.

Эстонский режиссер Маргус Паю
© Фото : efis
Eesti režissöör Margus Paju

Spetsiaalselt filmivõtete tarvis taastatakse osaliselt 20. sajandi 30-ndate aastate Tallinna välisilme, sealhulgas möödunud sajandil Kaarli puiesteel asunud tenniseväljakud. Tallinlased ja pealinna külalised saavad tänavail näha omaaegseid autosid ja tolle ajastu rõivastuses näitlejaid. Ajalooliste paikade taastamine, dekoratsioonid ja tehnika on avaldanud oma mõju linateose eelarvele, milleks on 43 võttepäeva peale 2,2 miljonit eurot.

Samal teemal

Kohus peatas Reidi tee ehitusloa
Reidi tee ehitusele antakse avalöök
Pikett Reidi tee vastu: Tallinna linnaisad murdsid linlastele antud lubadust
Tagid:
teeehitus, Talleg, liikluskorraldus

Peamised teemad