02:38 09. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Eesti uudised
lühendatud link
46 0 0

Eestis algab karude küttimise hooaeg - sel aastal väljastati karu laskmise lube rohkem kui mullu. Süüdi selles on päntajalgade koerustükid – karud on hakanud sagedamini mesitarusid rüüstama.

TALLINN, 1. august — Sputnik. Pruunkarude jahihooaeg Eestis kestab 1. augustist 31. oktoobrini. Jahimeestel lubatakse lasta mõnikümmend mesikäppa, kes on mesitarude noolimisega selgelt liiale läinud.

Eesti pruunkarude populatsioon on heas seisus, eelmisel sügisel elas Eesti metsades umbes 750 isendit. Kasvanud on ka pesakondade arv ja keskmine järglaste arv pesakonnas – tavalise kahe poja asemel sünnib emakarul nüüd tavaliselt kolm või neli karupoega.

Sõbralikud ja iseseisvad: Krimmis sündis karupoegade kolmik >>

Loomade populatsiooni kasvades suureneb aga ka nende tekitatud kahju - juuli lõpus registreeriti 252 karude poolt laastatud mesitaru, mida on saja võrra rohkem kui aasta varem. Sellega seoses väljastas keskkonnaamet sel aastal 69 pruunkaru laskmise luba, mida on eelmise aastaga võrreldes kaheksa võrra rohkem, teatas ameti pressiteenistus.

Kuna see loomaliik on riikliku kaitse all, on karude küttimine lubatud ainult teatud piirkondades, kus loomad on kahju tekitanud. Seejuures on poegadega emakaru küttimine keelatud.

Kõigepealt jagatakse piirkondadele 63 jahiluba, ülejäänud 6 antakse edaspidi jahihooaja jooksul.

Keskkonnaamet palub ka mitte muretseda kahe Venemaalt tulnud noorkaru pärast, kes on Valga linna lähiümbruses "ulakust" teinud, nende asupaigas on karude küttimine keelatud.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et juuni lõpus tulid Venemaalt Eestisse väidetavalt toitu otsima kaks noort karu. Valgast, Sooru, Tsirgulinna ja Õru küladest hakkasid tulema teated, et loomad kõnnivad asulates ringi, rüüstavad elanike aedu, segavad liiklust, keeravad prügikaste kummuli ja puistavad nende sisu laiali.

Hiljem selgus, et tegemist on tõenäoliselt kahest noore karu Polja ja Prošaga. Venemaa loomakaitsjate sõnul tulid nad Eestisse Tveri oblastis asuvast Puhas Mets bioloogiajaamast, mis tegeleb vanemateta jäänud loomade rehabiliteerimise ja loodusesse tagasilaskmisega.

© Sputnik /
Piirideta karud terroriseerivad kohalikke elanikke

Kui sai teatavaks, et Venemaal hakati juba ette valmistama dokumente loomade kodumaale tagasitoomiseks, nõustus Tallinna loomaaed neile ajutiselt varjupaika andma. Sellega seoses palub keskkonnaamet kohalikelt elanikelt abi karude kinnipüüdmiseks.

Samal teemal

Algas hundi jahihooaeg
Uskumatu: kass ajas karu puu otsa
Kevad paneb karud liikuma
Karu pääses jahimeeste eest pakku
VIDEO: näljane karu oleks äärepealt kanuusõitja nahka pistnud
Tagid:
majandus, mesitaru, loodus, karu

Peamised teemad