11:05 21. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1810
  • RUB92.0238
Eesti uudised
lühendatud link
18510

Miks Eestil tasub üle vaadata oma konservatiivne migratsioonipoliitika ja miks Ukraina külalistöölised kujutavad riigi jaoks veel suuremat probleemi võrreldes Brüsseli poolt peale surutud migrantidega, jutustas poliitiline analüütik Pavel Šipilin.

TALLINN, 2. august — Sputnik. Eesti välisminister Urmas Reinsalu kinnitas Eesti välispoliitika kursi muutumatust NATO ja EL suhtes, kuid tunnistas "mõningaid" riigi migratsioonipoliitika muudatusi – tema sõnul, uue valitsuse lähenemine migrantide küsimuses muutus palju konservatiivsemaks.

Mis saab sõprusest Ukrainaga: KaPo kardab "venekeelse tööjõu" sissevoolu >>

Pavel Šipilin märkis Sputnik Eestile antud intervjuus, et EL toetustest sõltuvad Ida-Euroopa riigid mängivad tulega, kui esinevad Brüsselile vastu migratsioonipoliitika küsimustest. Liikmelisus Euroopa Liidus, märkis ekspert, eeldab mitte ainult õigust finantstoetusele, kuid ka mõningaid kohustusi.

Алексей Наседкин
Poliitiline analüütik Pavel Šipilin

Võttes arvesse, et Euroopa Liit praegu elab üle mitte paremaid aegu, EL toetuste vähendamine võib tõsiselt kajastuda Balti riikide majanduses. Seetõttu praegu, Šipilini arvates, Eesti peaks üle vaatama oma suhtumise migrantidesse arvestades Brüsseli huve. Seda enam et Eesti on objektiivselt Baltimaadest kõige edukam ning vaevalt et eestlased tahaksid seda eelist käest ära lasta.

Saades EL-i viisavaba sissesõidu õiguse, paljud ukrainlased, kes on saabunud turisti viisaga, üritavad jääda elama palju edukamatesse Euroliidu riikidesse. Ning Eesti, olles Ukrainale üheks lähemaks riigiks, varem või hiljem puutub täiel määral selle probleemiga kokku, on Pavel Šipilin kindel.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Mart Helme on varem öelnud, et külalistööliste sissevool Ukrainast, Valgevenest ja Venemaalt kujutab ohtu Eesti majandusele. Tema sõnul peab töötama selle kallal, et tuua Eestisse tagasi Eesti töölised, näiteks Soomest, mitte katta tööjõu puudust teistest riikidest töömigrantide arvel.

Kinnisvaraekspert: Eesti ehitusturg kukub ukrainlasteta käpuli >>

Enamus Leedu, Läti ja Eesti tööealisest elanikkonnast on kasulikuma töö otsimise käigus kolinud Lääne-Euroopasse, mille tagajärjel piirkonna riigid puutusid kokku töökäte terava puudusega. Seoses sellega viimasel ajal Eesti elab üle tõelise töömigrantide sissevoolu.

Juba mitmendat aastat Ukraina elanikud hoiavad enda käes meistrivõistluste esikoha, otsides välismaal elatist pärast 2014. aastal Kiievis toimunud riigipööret.

Шипилин: украинцы — большая проблема для Эстонии, чем квоты на мигрантов

Samal teemal

Kiiev ei näe katastroofi
Kinnisvaraekspert: Eesti ehitusturg kukub ukrainlasteta käpuli
Tänavu töötas Eestis Läänemaa jagu välismaalasi
Tagid:
poliitika, töö, migrant, Eesti, Ukraina

Peamised teemad