04:09 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Eesti uudised
lühendatud link
Vaba Eesti suurim tähtpäev: fašistlikest röövvallutajatest vabastamise 75. aastapäev (55)
25101

Venemaa saatkonnast kommenteeriti järjekordset Erna matka, mis toimub Eestis hitlerliku Abwehri samanimelise diversioonigrupi jälgedes, kes oli heidetud 1941. aasta augustis Nõukogude tagalasse.

TALLINN, 3. august — Sputnik. Reedel algas Harjumaal Anija vallas juba traditsiooniks saanud "ajalooline" matk, mis korraldatakse igal aastal Abwehri luure- ja diversioonigrupi "kangelastegude" mälestuseks. Iga-aastast natside diversiooni mängimist peetakse Venemaa saatkonnas varjatud katseks hitlerlasi heroiseerida.

"Oleme korduvalt rõhutanud, et see Saksa fašistlike diversantide mängimine kujutab endast tegelikult looritatud katset heroiseerida hitlerlikke agressoreid. Kõige rohkem paneb meid muretsema see, et seda paha tava toetavad valitsusstruktuurid. Nagu hiljutine esseslaste austajate kokkutulek Sinimäel, nii on ka see aktsioon mõeldud Saksa fašistlike kurjategijate süüst puhtaks pesemiseks Eesti noorte silmis. Kas pärast seda tasub enam imestada Eestis vabalt levitatava raamatu "Mein Kampf" suurenenud nõudluse üle?" seisab diplomaatilise esinduse pressiteates.

Vene diplomaadid kutsusid taas kõige tõsisemalt üles hakkama ajaloo ümberkirjutamise ja hitlerliku režiimi populariseerimise katsete tagajärgede üle järele mõtlema.

Natsidiversantide jälgedes – Eestis toimus Erna matk >>

Reedel, 2. augustil algas Harjumaal Anija vallas juba traditsiooniks saanud "ajalooline" matk, mis korraldatakse igal aastal Abwehri luure- ja diversioonigrupi "kangelastegude" mälestuseks. Eeskätt lastele ja noorukitele mõeldud ürituse korraldab Eesti Skautide Ühing. Korraldajate sõnul on kõige noorem matkaja olnud mõne kuu vanune.

Участники похода Эрна
© Фото : Rommi Saar / ERNA MATK
Erna matkal osalejad

Erna matka korraldamist 2019. aastal on toetanud Haridus- ja Teadusministeerium, Kaitsejõudude 1. jalaväebrigaad ja Sapööripataljon.

Vaatamata korraldajate kinnitustele, et Erna matka eesmärk on ainult osavõtjate füüsilisye võimete proovilepanek, on Abwehri luure- ja diversioonigrupi tegevusele pühendatud üritusel a priori selgesõnaline ideoloogiline värving, mis annab tunnistust selle korraldajate ajaloolistest sümpaatiatest.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et skandaalse kuulsusega kirjastaja Mati Nigul, kirjastuse Matrix Publishing omanik, valmistub avaldama eesti keelde tõlgitud Adolf Hitleri raamatu "Mein Kampf" lisatiraaži, sest esimene trükk on juba läbi müüdud. Seejuures on Eesti suurimad raamatupoeketid keeldunud seda raamatut müüki võtmast.

"On ilmne, et neonatsluse populaarsuse kasv Eestis oleks lihtsalt võimatu, kui valitsus ei vaataks sellele läbi sõrmede," kommenteeris uudist Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova.

SS-veteranide ja nende järgijate traditsiooniline kokkutulek toimus ka aastal, kui Eesti tähistab natsi-okupantidest vabastamise 75. aastapäeva. Häbiväärne üritus tekitas Vene saatkonnas pahameelt. Sputnik Eesti tõi ära Venemaa suursaatkonna avalduse täieliku teksti.

Kõiki Sputnik Eesti materjale natsismi heroiseerimisest Eestis saab lugeda siit.

Teema:
Vaba Eesti suurim tähtpäev: fašistlikest röövvallutajatest vabastamise 75. aastapäev (55)

Samal teemal

Waffen-SS kokkutulekud – Eesti "uhkus" ja häbi
Vaba Eesti suurim tähtpäev: fašistlikest röövvallutajatest vabastamise 75. aastapäev
Tagid:
Teine maailmasõda, Venemaa suursaatkond, natsism, Erna matk

Peamised teemad