04:58 09. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Eesti uudised
lühendatud link
47 0 0

Paljasaare loomade varjupaik tähistas laupäeval oma 3. sünnipäeva. Külalised tõid kingiks toitu ja mänguasju ning lõbustasid oma kodu ootel olevaid kasse ja koeri.

TALLINN, 4. august — Sputnik. Koeri on varjupaigas kodu ootel 20, kuid kasse - suuri ja väikseid, triibikuid, valgeid, aremaid ja julgemaid nurrumootoreid - 160 ringis, vahendas ERR viitega "Aktuaalsele kaamerale".

Täpset arvu, kui palju on varjupaigas kasse, ei tea ka töötajad. Praegu on just selline aeg, kui tänavatele jääb või on jäetud hulgaliselt kassipoegi. 

Приют для животных на Пальяссааре
© Sputnik / Вадим Анцупов
Paljassaare loomade varjupaik

Räpased puurid, ebasanitaarsus ja hoolimatus, tõbised loomad – niisugune pilt avanes detsembri algul suhtlusvõrgustikes, kus tundmatu postitaja avaldas fotod Paljassaare munitsipaalvarjupaiga karantiinitsoonist.

Tallinna linnale kuuluvas loomade varjupaigas Paljassaares tehtud fotod vapustasid kogu pealinna. Kas tõesti on see paik, mis pidi saama pelgupaigaks ja peavarjuks meie väikestele sõpradele, meist paljude jaoks piinakambriks muutunud, seda käis Sputnik Eesti välja selgitamas.

Nagu allikas kinnitas, on veebivõrku postitatud fotodel tõesti talletatud tegelik olukord Paljassaare varjupaigas. Tema sõnul on olukord kõvasti halvenenud sestpeale, kui varjupaika kamandas selle endine juhataja Eve Tobias.

Just tema käe all, toonitab anonüümne kõneleja, hakkas pihta kaadrivoolavus, tööle võeti asjatundmatuid. Tulemusena muutusid kunagised puhtad puurid ebasanitaarseiks haiguste allikaiks ning lakati abivajavatele loomadele õigeaegselt veterinaarabi osutamast. Artikli täisversiooni saab lugeda siin

Tallinna loomade varjupaigas Paljassaare teel alustas Varjupaikade MTÜ tegutsemist 2016. aasta juulis. Tallinna loomade varjupaigas hoolitsetakse ühes kuus keskmiselt 250 looma eest. Kolme aasta jooksul on kodudesse tagasi aidatud 850 lemmikut, uus kodu on leitud aga 1457-le lemmikloomale.

Varjupaikade MTÜ loodi 2007. aasta alguses. Varjupaikade MTÜsse on koondunud seitse kodutute loomade varjupaika üle Eesti: Läänemaa, Pärnu, Tallinn, Valga, Viljandi, Virumaa ja Võru.

Tagid:
sünnipäev, Paljassaare, Tallinna loomade varjupaik

Peamised teemad