07:13 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Eesti uudised
lühendatud link
Biolisanditega kütus (11)
217 0 0

Eestis kohustuslik üleminek biolisandiga kütusele ei puuduta Eesti Kaitseväe ja Kaitseliidu sõidukeid – need jäävad sõitma "puhta" kütusega.

TALLINN, 5. august — Sputnik. Vastav eelnõu vedelkütuse seaduses seadusemuudatuste sätestamiseks on majandusministeeriumis juba ette valmistatud.

Üks seaduseelnõu sätetest kehtestab erandid Kaitseväe ja Kaitseliidu sõidukoitele – need ei pea tulevast aastast biokütusele üle minema, teatab ajaleht Stolitsa.

Dokumendis on märgitud, et suur osa kaitseväe sõidukeist – ligi 2500 sõidukit umbes 4000-st – seisab praegu kaitsejõudude garaažides neljandat aastat kasutuseta.

Isegi kaheprotsendilise biolisandiga diiselkütus hakkab umbes poole aasta pärast riknema, seetõttu ei saa sõjaväesõidukid, mis peavad alati olema lahinguvalmis, pooltühja paagiga pikka aega garaažis seista.

"Biolisandiga kütusega tangitud sõidukid ei taga Kaitseväe ja Kaitseliidu lahinguvalmidust, sest oht kütuse riknemisele ja sellest tulenevalt sõiduki mittekasutatavusele on liiga suur," öeldakse seaduseelnõus.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, algas Euroopa Liidu algatusel 2018. aasta maikuust alates järk-järguline üleminek biokütusele – EL soovib selle üleminekuga püüda vähendada liiklusvahendite poolt põhjustatud keskkkonnareostust ja hoida õhku puhtamana.

2018. aastal pidi tanklates müüdav kütus sisaldama 3,1% biolisandit, tänavu on selleks sisaldusmääraks 6,4%. Alates tuleva aasta jaanuarist peavad tavasõidukid kohustuslikus korras tankima kütust, mis sisaldab juba 10% biolisandit.

Bioenergia sisaldus autokütuses

Niisugune üleminek on osutunud vastumeelseks paljudele autoomanikele, keda biolisandid on sundinud kasutama kõrgema oktaanarvuga bensiini.

Teema:
Biolisanditega kütus (11)

Samal teemal

Eestis müüdavasse mootorikütusesse peab olema segatud biokütus
Biokütuse mulli lõhkemine läks Eestist mööda
Majanduskomisjon otsustas lükata biokütuse nõude aasta võrra edasi
Riigikogu kiitis heaks biokütuse nõude
Tagid:
erand, sõiduk, Eesti kaitsevägi, bensiin, biokütus

Peamised teemad