04:55 26. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Eesti uudised
lühendatud link
6520

Eesti jaoks tavatult palav päikesepaiste on asendunud juba harjumuspäraselt pikemate vihmavalingutega – käes on tüüpiline Eesti suvi.

TALLINN, 6. august — Sputnik. "Soe ja vihmasabinatega – imetore päev!" – selliste sõnadega võinuks lühidalt iseloomustada Eesti ilma eeloleval kolmapäeval ja neljapäeval suur vene poeet Aleksandr Sergejevitš Puškin, kui ta oleks siinsesse ilmateenistusse tööle trehvanud.

Aga Puškinit Eesti riiklikus ilmateenistuses ametis ei ole ning seetõttu tuleb eestimaalastel leppida kiretute numbritega. Kolmapäeval, 7. augustil sajab üle kogu Eesti vihma ja raksub äikest, õhusoojus kõigub päeval 17-st 22 soojakraadini. Puhub lõunatuul tugevusega 2 kuni 6 meetrit sekundis.

Stroomi rand, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Ööl vastu neljapäeva langeb termomeetri näit +8 kraadini. Eesti põhjapoolsel alal tibutab ka neljapäeval, 8. augustil vihma, kuid Lõuna-Eesti asukaid soojendavad aeg-ajalt pilvede vahelt piiluvad päikesekiired. Päeval ulatub õhusoojus 18–23 plusskraadini ning puhub nõrk edelatuul.

Suvi on ikkagi käes

Juunis alanud tänavusel suplushooajal avanes Eestis 50 avalikku supluskohta, mis on ühe võrra vähem kui mullu. Endiselt paistab avalike supluskohtade rohkuse poolest silma Järvamaa, kus avatakse kokku seitse avalikku supluskohta.

Avalike supluskohtade veekvaliteedi andmetega on võimalik tutvuda jooksvalt Terviseameti temaatilisel alalehel. Veekvaliteedi info on samuti leitav ka supluskohas asuvatel infotahvlitel.

Riigi ilmateenistuse teatel oli mullune suvi rekordiliselt pikk, kestes 137 päeva. Eelmine rekord pärines aastast 2013, kui Eesti keskmisena kestis suvi 129 päeva.

Tagid:
vihm, suvi, prognoos, ilm

Peamised teemad