17:56 30. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1702
  • RUB92.1625
Eesti uudised
lühendatud link
14420

Valgevene presidendi allkirjastatud ukaasis rõhutatakse, et välismaalased tohivad regioonis ringi liikuda ainult organiseeritud turismigruppide koosseisus.

TALLINN, 8. august — Sputnik. Valgevene president Aleksandr Lukašenka allkirjastas ukaasi, mis laiendas nende piirkondade nimekirja, mida välisturistid viisavabalt tohivad külastada.

Tallinnast saab nüüd otse Minskisse lennata
© Sputnik / Вадим Анцупов

Ukaasi "Välisriikide kodanike viisavaba sisse- ja väljasõidu korra kehtestamisest" tekstis teatatakse, et varem eraldi eksisteerinud Bresti ja Grodna turismi- ja puhkealade viisavabad tsoonid liidetakse üheks viisavabaks territooriumiks "Brest–Grodna".

Sellesse on lisatud veel viis Grodna oblasti rajooni: Berastavitsa, Vaukavõski, Voranava, Lida ja Štšutšõni rajoon.

Grodna oblast piirneb põhjas Leedu ja läänes Poolaga. Bresti oblast piirneb läänes Poola ja lõunas Ukrainaga.

Viisavabal territooriumil viisavaba viibimise aeg pikeneb 73 Euroopa ja maailma riigi, sealhulgas Eesti kodanikele 15 päevani. Rõhutatakse, et välismaalased tohivad regioonis ringi liikuda ainult organiseeritud turismigruppide koosseisus.

Valgevenelased võivad saada Eesti pensioni >>

Valgevene presidendi pressiteenistus märkis, et ukaasi eesmärk on piiriüleste inimestevaheliste kontaktide arendamine ja see on "tõend Valgevene välispoliitika avatud ja sõbraliku iseloomu kohta". Dokument hakkab soodustama riigi turismialase atraktiivsuse kasvu ja piiriäärsete regioonide majanduse tugevnemist.

Valgevene kehtestas 2017. aastal viisavabaduse Minski lennujaama kaudu saabujatele ning 2018. aasta alguses võimaluse 10 päeva viisavabalt viibida mitmes piiriäärses rajoonis.

Sputnik Eesti juba teatas, et 11. jaanuaril 2018 teatas Valgevene president Aljaksandr Lukašenka viisarežiimi liberaliseerimise teemalisel nõupidamisel, et tööd välismaalaste sissesõidu lihtsustamiseks tuleb jätkata.

Tänavu 30. mail maandus Tallinnas lennukompanii Belavia esimene lend uuel Minski ja Tallinna vahelisel otseliinil.

Regulaarlennud kahe pealinna vahel toimuvad neli korda nädalas. Valgevene suursaadik Eestis Vjatšaslau Katšanau teatas intervjuus Sputnik Eestile, et lennuliini järele on nõudlus turistide ja sugulasi külastavate inimeste, aga ka ettevõtjate ja sportlaste hulgas.

Tema sõnul saab Eesti elanikele lisastiimuliks võimalus viibida Valgevenes 30 päeva ilma viisata — selline reegel kehtib Minski lennujaama kaudu saabuvatele reisijatele.

Samal teemal

Minsk võõrustab 2019. aasta Euroopa mänge
Tagid:
Aleksandr Lukašenka, Eesti, Valgevene, turismihooaeg, turismiviisa, turism, viisa

Peamised teemad