05:05 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Eesti uudised
lühendatud link
Spioonifilmi "O2" võtted (6)
161 0 0

Uue Eesti spioonifilmi "O2" peaosa täitja tõsine vigastus on ära rikkunud kõik võttegrupi plaanid.

TALLINN, 9. august — Sputnik. Uue Eesti spioonifilmi "O2" võtete ajakava tuli muuta sõna otseses mõttes käigu pealt, kui selgus, et näitleja Priit Võigemast on saanud jalavigastuse.

Stsenaariumi muutma ei hakatud

Filmi peategelase — Eesti vastuluuraja, kes pidi paljastama Nõukogude nuhi, — rolli täitja vigastas jalga kolmapäeval, 7. augustil, Helsingi Malmi lennuväljal toimunud öövõtete ajal. ERR-i teatel kukkus näitleja lennuki poole joostes.

Pärast Eestisse naasmist diagnoositi Võigemastil kõõluse rebend. Tartu arstid tegid talle jalaoperatsiooni, mis õnnestus hästi. Kuna filmi stsenaarium ei näe ette peategelase liikumist karkudel või ratastoolis, pidi režissöör Margus Paju tööde ajakava ümber tegema.

Priit Võigemast ei saa kahe kuu jooksul võtetel osaleda. Võttegrupp ei kavatse siiski kaks kuud, käed rüpes, istuda, vaid hakkab filmima stseene, kus peategelane ei osale. Uus massistseenide ajakava antakse vabatahtlikele isiklikult ja ühismeedia kaudu teada kohe pärast selle kinnitamist.

On võimalus saada ise filmi peategelaseks

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et režissöör Margus Paju filmi "O2" stsenaarium põhineb tõsielusündmustel, mis leidsid Eestis aset 1939. aasta suve lõpus ja sügise alguses. Filmis areneva tegevuse proloogiks saab Eesti vastuluure Nõukogude osakonna juhi mõistatuslik mõrv Molotovi-Ribbentropi pakti sõlmimise ja Teise maailmasõja eelõhtul. Tapmises kahtlustatav Nõukogude nuhk kästakse välja selgitada vastuluure kaptenil Feliks Kanguril, keda mängib Priit Võigemast.

Режиссер фильма О2 Маргус Паю
© Sputnik / Вадим Анцупов
Filmi režissöör Margus Paju

Spetsiaalselt filmivõtete jaoks taastatakse osaliselt 1930. aastate Tallinna ajalooline ilme, sealhulgas eelmisel sajandil Kaarli puiestee ääres asunud Harjuoru tenniseväljakud. Pealinna elanikud ja külalised võivad tänavatel näha tolleaegseid autosid ja ajastuomastes rõivastes näitlejaid. Ajalooliste kohtade rekonstrueerimine, dekoratsioonid ja tehnika mõjutasid filmi eelarvet, mis on 2,2 miljonit eurot 43 võttepäeva eest.

Режиссер фильма О2 Маргус Паю, беседует с  исполнителем главной роли актером  Прийтом Выйгемастом
© Sputnik / Вадим Анцупов
Filmi "O2" režissöör Margus Paju vestleb peaosa täitja Priit Võigemastiga

Juba 2019. aasta veebruaris eraldas Eesti Filmi Instituut linateose loojatele 600 000 eurot. Spioonidraama "О2" esilinastub 2020. aasta sügisel. Augusti alguses kuulutas filmi produtsent Esko Rips välja 400 meessoost statisti värbamise massistseenidesse.

"О2" võtted kestavad 2020. aasta kevadeni. Linateosest saab nelja Läänemere-äärse riigi — Eesti, Soome, Läti ja Leedu — kineastide ühiste jõupingutuste vili, kirjutas Sputnik Eesti

Christopher Nolani filmivõtted Tallinnas >>

Võttegrupp kujunes koostöös Soome tähtsamate produktsioonifirmade hulka kuuluva Solar Filmsiga, Lätit esindab Film Angels ja Leedut InScript, kuid filmi tootmist hakkavad juhtima Nafta Films ja Taska Film Eestist.

Filmi võtted toimuvad peale Tallinna, Narva ja Tartu ka Helsingis, Vilniuses ja paljudes muudes kohtades. Filmi režissöör Margus Paju on vaatajatele tuntud tänu toredale lastefilmile "Supilinna Salaselts". 

Teema:
Spioonifilmi "O2" võtted (6)

Samal teemal

Christopher Nolani filmivõtted Tallinnas
Spioonifilmi "O2" võtted
Tagid:
kunst, Eesti, Tallinn, liiklus, film

Peamised teemad