23:33 26. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0875
  • RUB71.2368
Eesti uudised
lühendatud link
NATO idarindel (273)
5910

Vene relvajõudude rajatud helikopterite stardi- ja maandumisplatsid Soome lahes asuval Suursaarel ei kujuta Eestile praegu otsest sõjalist ohtu, kuid näitavad Vene presidendi Vladimir Putini ekspansionistlikke kavatsusi, leiab erukindral Ants Laaneots.

TALLINN, 9. august — Sputnik. Laaneots ütles reedel ERR-ile, et "praeguste andmete järgi on neil ainult viis helikopteriplatsi. Need meile mingit erilist vahetut ohtu ei kujuta," kuid lisas, et seni pole teada, mis on tugipunkti rajamise kaugem sõjaline eesmärk.

Laaneots märkis, et lähitulevik peaks andma Suursaarele rajatud kopteriplatside kohta rohkem teavet. "Praegu ei ole ju isegi täpselt teada, kas need helikopterid on juba seal või need alles tuuakse," tõdes ta.

Venemaa relvajõudude insenerid ehitasid Eesti rannikust poolesaja kilomeetri kaugusel asuvale Suursaarele sõjaväekopterite lennuväljaku, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti neljapäeval.

Selleks tuli Venemaa Lääne sõjaväeringkonna maailma suurimal seeriatootmises oleval transpordikopteril Mi-26 toimetada Peterburist Suursaarele metallist lennuväljaplaatide komplektid ja vajalik erivarustus.

Презентация тяжелого военно-транспортного вертолета Ми-26Т2В в Подмосковье
Пресс-служба холдинга "Вертолеты России"
Raskeveokopter Mi-26, kandevõimega 20 tonni

Suursaarele rajatud kopteriväljak koosneb viiest kopteriplatsist ja vajalikust taristust: seal on juhtimiskeskus, ilmajaam, tankla, hoolduskeskus ja eriotstarbeline valgustus.

Kopteriväljak suudab vastu võtta kõiki Lääne sõjaväeringkonna relvastusse kuuluvaid transpordi- ja lahingukoptereid.

Ligikaudu 21-ruutkilomeetrine Suursaar asub 55 kilomeetri kaugusel Eesti rannikust ja saare strateegiliselt tähtis asukoht Soome lahes on vajutanud pitseri tema ajaloole.

Eesti on NATO liige alates 2004. aastast ning alates 2017. aastast on tema territooriumil alaliselt kohal NATO väed.

Nüüd on "tänu" Põhja-Atlandi alliansi juhtkonna isule selgunud, et Venemaa sõjaline kopteriväljak igat tüüpi transpordi- ja lahingukopterite tarvis asub sõna otseses mõttes natolaste nina all.

Moskva on korduvalt hoiatanud NATO juhtkonda alliansi itta laienemise ohu eest, mille eesmärk on lükata NATO baasid Venemaa piiridele võimalikult lähedale. Näiteks Tapa sõjaväebaas asub Venemaa piirist 150 kilomeetri kaugusel.

Teema:
NATO idarindel (273)

Samal teemal

NATO idarindel
Suursaarel toimus Venemaa eriväelaste õppus
Tagid:
Eesti, Ants Laaneots, Venemaa, Suursaar, lennubaas, kopter

Peamised teemad