18:41 05. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1330
  • RUB77.8155
Eesti uudised
lühendatud link
74 0 0

Seitsmes arvamusfestival tõi Eestimaa südamesse kokku tuhandeid inimesi Eesti eri kogukondadest. Aruteludes osales üle 700 kutsutud osaleja ja arutelujuhi ning kahel päeval külastas festivali 9000 inimest.

TALLINN, 11. august — Sputnik. Kahe päeva jooksul toimus üle 160 arutelu eesti keele tulevikust energiapöördeni ning arvamust sai avaldada mitmel moel, ka lauldes. Festival sai teoks tänu 300 vabatahtliku tööle, seisab ürituse kodulehel

Festivali eestvedajat Maiu Lauringut rõõmustas, et esimesel päeval festivali kosutanud padusadu inimesi ei peletanud, vaid tõi hoopis katuste alla kokku ja lõi hubase õhkkonna kogu festivaliks.

Eesti rahvusülikooli 100. sünniaastal pööras tulevikuteemaline arvamusfestival tähelepanu teadlastele avalikus arutelus. Tartu Ülikooli, Eesti Rahvusringhäälingu ja Eesti Vabariik 100 arutelualal arutati nii eesti teaduskeele tuleviku, inimvõimete piiride kui eesti kombe- ja väärtusruumi üle.

Värske teaduse alal kõlas mõte, et teaduse eesmärk ei pea olema otseses seoses kasumiga, teadusalal seoti tugevalt akadeemiat ja ettevõtlust. Mõlemal alal oldi ühel meelel, et teaduse suurem eesmärk on valdkonnaülene koostöö.

Arvamust oli festivalil võimalik avaldada mitmel moel

Valijad said poliitikutega silmast silma kohtuda #säutsukohtingul ning teineteiselt kolme minuti jooksul küsimusi küsida ja vastuseid saada.

Eesti keele ja meele alal toimus ühislaulmine, kus eestlastele tuttavaid laule laulsid koos vanad ja noored. Arvamusfestival viis läbi demokraatiatrenne, kus sai teadvustada ja tugevdada demokraatias vajalikke oskusi.

Arvamusfestival algas keskkonnasõbralikult - rattaretk tõi osalejad Tallinnast Paidesse fossiilkütuste vabalt:

Arvamusfestival toob kokku Eesti inimeste ja ühiskonna jaoks tähendusrikkad teemad, et luua arutlevat demokraatiat ja ühisloomes sündivaid lahendusi hindav Eesti. Mullu suvel toimus Paides kuues Arvamusfestival, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Viies Arvamusfestival tõi huvilisteni kahe päeva jooksul ligi 160 arutelu. Arvamusfestivali esimest päeva külastas ligi 5600 inimest, kes võtsid aktiivselt osa ligi sajast arutelust.

Arvamusfestival: luubi all on töötavad välismaalased, illustratiivne foto
© Sputnik / Константин Чалабов

Kõige populaarsemateks aruteludeks kujunesid ühiskondlikud teemad: milline on tuleviku kogukond, miks eestlased kardavad feminismi, meie konservatiivne tulevik ja õmblusteta ühiskond, samuti tervise teemad ning lastearutelud.

Arvamusfestival on ühiskonnaülene, isetekkeline ja kaasav: festivalile on oodatud erinevate tegevusvaldkondade esindajad ja huvigrupid, kelle pakutud aruteluteemadest kujuneb festivali programm. Niivõrd mitmekülgsest ja köitvast kavast on oodatud osa saama kõik, kel huvi ja soov.

Kaheksas arvamusfestival toimub Paides 7. ja 8. augustil 2020.

Lugege portaalist Sputnik Eesti: Arvamusfestivalil said metsahuvilised võimaluse suud puhtaks rääkida

Samal teemal

Paides algas viies Arvamusfestival
Paides algab kuues Arvamusfestival - luubi all on haridus
Arvamusfestivali ebatraditsioonilises kohtusaalis vahetatakse rollid
Arvamusfestival kogus soovitud toetussumma
Tulevikuteemaline arvamusfestival ootab aruteluideid
Tagid:
poliitika, teadus, haridus, arutelu, Paide, arvamusfestival

Peamised teemad