02:05 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Eesti uudised
lühendatud link
80 0 0

Kunda loodab, et Eesti Raudtee ostab ära Kundat Rakverega ühendava raudteelõigu ning seejärel taastuks reisirongiühendus Rakvere kaudu Tallinnaga.

TALLINN, 11. august — Sputnik. Viru-Nigula vallavanem Einar Vallbaum rääkis pühapäeval ERR-ile, et viimane rong, mis Tallinnast Rakveresse tuleb, jääb ööseks sinna ja hakkab hommikul Rakverest tagasi sõitma.

"Siit tekkiski mõte, et miks ta Rakveres peaks ööbima, kui ka Kundasse tuleb raudtee ja kunagi käis Kundast rong Tallinnasse," ütles Vallbaum.

Saue valla, mille koosseisu Turba kuulub, kodulehe andmeil elab Turbas siiski 974 inimest. 

Haapsalu raudtee ehitamiseks pole ka vahendeid

Sputnik Eesti kirjutas suve algul, et terava rahapuuduse tõttu tuleb Eesti valitsusel paljud projektid määramata ajaks kalevi alla panna. See puudutab ka, näiteks, raudteeühendust kuurortlinna Haapsaluga.

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas teatas, et Haapsalu raudtee ehitamiseks pole praegusel hetkel riigieelarves raha ette nähtud.

Auruvedur Haapsalu raudteejaamas.
© Денис Грабусов

Riigikogu saadik Jaanus Karilaid ja sihtasutuse Läänemaa nõukogu esimees Urmas Sukles on pöördunud valitsuse poole taotlusega rahastada Haapsalu raudtee väljaehitamist.

Taavi Aasa sõnul on valitsus seda ettepanekut arutanud, kuid ei seni ole leitud vahendeid selle plaani elluviimiseks.

"Loodame, et selle küsimuse juurde on võimalik tagasi pöörduda sügisel, kui vaadatakse üle uus majandusprognoos, või siis järgmisel aastal uue eelarvestrateegia koostamise käigus," lisas minister.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et Tallinna reisirongiühenduse lõpetamine kuurortlinna Pärnuga Lelle ja Pärnu vahelise viletsas seisus raudteelõigu pärast põhjustas tohutu kriitikalaviini. Seda raudteed taastada ei peetud kallihinnalise Rail Balticu tõttu otstarbekaks.

Raudtee populaarsus on tõusuteel

Selle aasta esimese kuue kuuga tehti Elroni rongidega ligi 4,1 mln sõitu ehk 5% rohkem kui mullu samal perioodil. Enim on nõudlus kasvanud Tartu ja Narva ekspressliinidel, teatas Elron oma kodulehel

"Reisijate arv on tänavu esimesel poolaastal jätkuvalt kasvanud, kokku on tehtud üle nelja miljoni sõidu. Viie aasta taguse ajaga võrreldes, kui uued rongid liinile tulid, oleme sõitjate arvu suutnud kasvatada enam kui poole võrra," ütles Elroni müügi- ja arendusjuht Ronnie Kongo.

"Arusaadavalt paneb see kogu ettevõtte pinge alla ja rongide ületäituvus mõjutab kahjuks ka reisijaid. Loodame klientide mõistvale suhtumisele ning püüame võimalikult kiiresti täiendavad rongid liinile tuua," lisas Kongo.

Elron tõstis rongides wifi kvaliteeti
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Võrreldes eelmise aastaga on tehtud üle 200 000 sõidu rohkem. Kõige suurema kasvu on toonud just kiired ekspressühendused – nii Tartu kui ka Narva suunal on sõitjate arv kasvanud rohkem kui veerandi võrra. Kõige enam sõite tehti aga maikuus, kui rongi kasutati 726 000 korral. Loodame aasta lõpuks teenindada üle 8 miljoni reisija, mis tähendaks järjekordset rekordit viimase paarikümne aasta jooksul," sõnas Kongo.

Alates 1. augustist muudetakse ekspressrongide hinnakujundust selliselt, et kõige koormatumatel väljumistel on piletite hinnad kõrgemad ning vähem populaarsetel väljumistel madalamad. 

Enim sõite tehti esimese poolaasta jooksul Tallinna-Paldiski (699 000), Tallinna-Riisipere (599 000) ja Tallinna-Tartu (591 000) liinidel.

Lugege portaalist Sputnik Eesti: Elron toob liinile eksklusiivsed katuseta kabriolett-rongid

Samal teemal

Nutiseadmetega hõivatud inimesed ei näe rongi
President sõitis rongiga Narva
Rongiga saab Moskvasse senisest tunni võrra kiiremini
Kiievisse võib rongiga sõita augustis
Rongi traadita internetti kasutab iga neljas Elroni reisija
Tagid:
Tallinn, Eesti Raudtee, Lääne-Virumaa, rongiliiklus

Peamised teemad