09:53 28. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Eesti uudised
lühendatud link
68 0 0

Eesti ekspert alustab tööd Euroopa Liidu missioonil Ukrainas organiseeritud kuritegevuse teemadega tegeleva vanemnõuniku ametikohal.

TALLINN, 12. aug — Sputnik. 12. augustil alustab Eesti ekspert Märt Palo tööd Euroopa Liidu missioonil Ukrainas (EUAM Ukraine), organiseeritud kuritegevuse teemadega tegeleva vanemnõuniku ametikohal, edastas Välisministeerium.

Missioon juhendab ja nõustab asjakohaseid Ukraina asutusi uuendatud julgeolekustrateegiate väljatöötamisel ning ka nende rakendamisel. Eesti eksperdi on lähetanud Ukrainasse välisministeerium. 

EUAM Ukraine on Euroopa Liidu nõuandemissioon Ukraina tsiviiljulgeoleku sektori reformiks, mis loodi 2014. aastal. Missioon juhendab ja nõustab asjakohaseid Ukraina asutusi uuendatud julgeolekustrateegiate väljatöötamisel ning ka nende rakendamisel. Eesti võtab missioonist osa selle loomisest alates.

Märt Palo on saanud kõrghariduse Sisekaitseakadeemias ning läbinud sisejulgeoleku magistri õppekava. Ta on töötanud Politsei- ja Piirivalveametis üle 25 aasta, viimati keskkriminaalpolitsei talituse juhi ametikohal.

Koostöös rahvusvaheliste organisatsioonide ning liitlasriikidega osaleb Eesti kriisiennetamise ning rahvusvahelistel tsiviilkriisiohje missioonidel, mis annab võimaluse aidata kaasa stabiilsuse ning demokraatlike väärtuste tugevdamisele Euroopas ja maailmas laiemalt.

Ukraina on Eesti arenguabi tähtsaim sihtriik. 2014. aasta algusest on Eesti eraldanud humanitaarabina Ukrainale konfliktist tuleneva olukorra leevendamiseks ligi 3 miljonit eurot, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti mullu suvel. Eesti toetab ka Ukraina NATO-ga liitumise püüdlusi.

Eestisse tööle

Eestis registreeritud hooajatööliste seas hoiavad Ukraina elanikud kindlalt esikohta, suurendades igal aastal tööjõurände statistilistes diagrammides oma osakaalu. 2018. aastal moodustasid Ukraina ukrainlastest kodanikud, kes on pärast 2014. aastal Kiievis toimunud riigipööret läinud välismaale teenistust otsima, Eestis ligi kolm neljandikku kõigist hooajatöölistest.

Eesti välisminister Urmas Reinsalu kinnitas Eesti välispoliitika kursi muutumatust NATO ja EL suhtes, kuid tunnistas "mõningaid" riigi migratsioonipoliitika muudatusi – tema sõnul, uue valitsuse lähenemine migrantide küsimuses muutus palju konservatiivsemaks.

Miks Eestil tasub üle vaadata oma konservatiivne migratsioonipoliitika ja miks Ukraina külalistöölised kujutavad riigi jaoks veel suuremat probleemi võrreldes Brüsseli poolt peale surutud migrantidega, jutustas poliitiline analüütik Pavel Šipilin.

Ta märkis Sputnik Eestile antud intervjuus, et EL toetustest sõltuvad Ida-Euroopa riigid mängivad tulega, kui esinevad Brüsselile vastu migratsioonipoliitika küsimustest. Liikmelisus Euroopa Liidus, märkis ekspert, eeldab mitte ainult õigust finantstoetusele, kuid ka mõningaid kohustusi.

Mõne aasta pärast on Ukrainasse jäänud ainult pool elanikkonnast — teine pool hakkab elama välismaal, arvab ka Ukraina välisminister Pavlo Klimkin.

Lugege portaalist Sputnik Eesti: Ukrainas otsustati valida võimukandjaid Eesti moodi: üksikasjad 

Samal teemal

Ukraina saatis järjekordse rühma sõdureid Eestisse ravile
Eesti valitsus toetab Ukraina provokatsiooni Mustal merel
Ootame muutusi: miks ukrainlased tulid Tallinnas Ülemraada valimistele — video
Ukrainlased tõttavad Poola majandust päästma
Eesti muusikud: Ukraina segas kunsti kokku poliitikaga ning see on vastuvõetamatu
Politoloog: Ukraina sõjaväelastel on ükskõik, kus võõrkeelt "õppida"
Tagid:
julgeolek, poliitika, Eesti, Ukraina

Peamised teemad