13:02 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Eesti uudised
lühendatud link
75 0 0

Tartus ja selle lähiümbruses algavad augusti lõpus Taani, Belgia ja Eesti väärtfilmi "Erna läheb sõtta" võtted, mis toovad siia tipptasemel võttemeeskonna ja tuntud filmitegijad.

TALLINN, 13. august — Sputnik. Esimese maailmasõja teemalise Taani filmi võtted toovad Tartusse auhinnatud filmirežissööri Henrik Ruben Genzi ja Taani ühe armastatuima näitlejanna Trine Dyrholmi. Lisaks saabub võtetele mitmeid näitlejaid Taanist ja Belgiast ning rahvusvaheline professionaalne meeskond, teatab Tartu linnavalitsus oma kodulehel.

Filmi kaastootja Nafta Films produtsendi Esko Ripsi sõnul on tartlastel põhjust elevust tunda:

Mängufilm "Erna läheb sõtta" jutustab Esimese maailmasõja ajal Taanis Jüütimaal elanud vaprast naisest, kes poja kaitsmiseks võtab ette raske teekonna Taanist läbi Saksamaa Prantsusmaa rindele.

Nafta Films produtsent Margus Õunapuu tutvustab filmitegijaid: "Kinosõbrad tunnevad Trine Dyrnholmi näiteks filmidest "Kommuun" ja "Ainult armastust" ning režissöör oli 2000ndal aastal ka Oscari nominent lühifilmiga "Theis and Nico"."

Selgusid Nolani filmivõtetega kaasnevad kulud
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Meespeategelast mängib Taani näitleja Ulrich Thomsen, kes on osalenud James Bondi filmis "The World is not Enough" ja "Killing me softly"," lisas ta.

Õunapuu sõnul kuulub film "Erna läheb sõtta" sõjadraama žanrisse, kuid sellest ei puudu ka "Madalmaade filmile omane must huumor ega liigutav armastus".

Filmi peaprodutsent Nimbus Film on Skandinaavia üks progressiivsemaid ja edukamaid produktsioonikompaniisid, mis on tootnud üle 50 mängufilmi.

Muuhulgas on Nimbus Film ka ETVs linastunud Taani-Rootsi krimiseriaali "Sild" peaprodutsent. Filmi kunstnikuks on aga Jette Lehmann, kes oli Lars von Trieri filmi "Melanhoolia" kunstnik ning sai selle eest 2011. aastal Euroopa Filmiauhindade kunstnikupreemia.

Tartu linnapea Urmas Klaas tervitab maailmatasemel filmitööstuse Tartusse jõudmist:

Filmivõtted algavad 29. augustil, kuid hoogsad ettevalmistused juba käivad. Võtted toimuvad Tartu Ülikooli majandusteaduskonna hoones (endine Rahvusarhiiv) ning Tartu külje all Tamsa külas Kindralimäel. Majandusteaduskonna hoonesse ehitatakse võtete ajaks kasarmu ning Kindralimäele rajatakse kaevikuid lahingustseenide filmimiseks.

"Filmis toimub pöördeline lahingustseen Saksa-Prantsuse rindel, seda filmitaksegi siinsamas Tartu külje all, kust algab Lõuna-Eesti kuppelmaastik. Kaevikud hakkavad juba jumet võtma ning kohe algavad ka castingu-päevad taustnäitlejate leidmiseks," lisas Õunapuu.

Filmivõtted Tartus ja Tartumaal kestavad kokku 18 päeva ning lõppevad 25. septembril, lisaks Eestile toimuvad võtted veel erinevates paikades Taanis ja Belgias. Film "Erna läheb sõtta" jõuab kinodesse 2020. aasta sügisel.

Tallinn meelitab ka filmitegijaid

Tallinnast sai tänavu ka filmikompanii Warner Bros tuntud režissööri Christopher Nolani uue linateose, tööpealkirjaga "Tenet" võttepaik. Filmi sündmustik tiirleb "ülemaailmse spionaaži ümber". Filmi esilinastus on kavandatud 2020. aasta 17. juulile.

Tegemist oli esimese nii mastaapse filmiprojektiga kogu Baltikumis. Rahvusvahelisel märulifilmi eesotsas on näitleja John David Washington, filmis löövad kaasa ka Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson, Clémence Poésy, lisaks Michael Caine ja Kenneth Branagh.

Christopher Nolan on Hollywoodi üks hinnatumaid lavastajaid, kes on teinud suurteosed nagu "Dunkirk", "Tähtedevaheline", "Algus" ja "The Dark Knight" triloogia. 

Liikluskorralduse muudatustega juba harjunud tallinlasi ootasid augusti algul uued katsumused: seekord suleti tänavad Eesti vastuluurajate ja Nõukogude luure vastuseisule pühendatud filmi võteteks.

Uue mängufilmi "О2" võtted kestavad 2020. aasta kevadeni. Linateosest saab nelja Läänemere-äärse riigi — Eesti, Soome, Läti ja Leedu — kineastide ühiste jõupingutuste vili.

Filmi võtted toimuvad peale Tallinna, Narva ja Tartu ka Helsingis, Vilniuses ja paljudes muudes kohtades. Filmi režissöör Margus Paju on vaatajatele tuntud tänu toredale lastefilmile "Supilinna Salaselts". Peaosas astub üles näitleja Priit Võigemast.

Lugege portaalist Sputnik Eesti: Sergei Ursuljak: Tallinnas filmi teha on kerge ja mõnus

Samal teemal

Spioonifilmi "O2" võtted
Christopher Nolani filmivõtted Tallinnas
Tagid:
Belgia, kunst, Taani, filmivõtted, Eesti, Tartu

Peamised teemad