21:47 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Eesti uudised
lühendatud link
18730

Eesti piirivalvurid keeldusid Ameerika passi omanikku riiki lubamast ja saatsid ta tagasi Venemaale.

TALLINN, 13. august — Sputnik. USA kodaniku katse Venemaalt Eestisse siseneda lõppes ebaõnnestumisega – Eesti piirivalvurid ei lasknud ameeriklast läbi ja saatsid ta tuldud teed tagasi.

Narva piiripunkti passikontrollis selgus, et 1950. aastal sündinud USA kodanik oli Schengeni alal lubatud 90 päeva juba viibinud, vahendab ERR. Seega oli mees ületanud viisata Schengenis viibimise limiidi.

Pärast kõigi formaalsuste täitmist määrati ameeriklasele ametlik sissesõidukeeld Eestisse ja ta saadeti tagasi Venemaale. 

Eesti seaduste kohaselt ei vaja EL-i (Euroopa Liidu) ega EMP (Euroopa Majanduspiirkonna) liikmesriikide kodanikud ega ka Schengeni ala täisliikmesriikide elamisloa omanikud Eestisse sisenemiseks viisat.

EL ja EMP liikmesriigid:

Austria, Belgia, Bulgaaria, Ühendkuningriik, Ungari, Saksamaa, Kreeka, Taani, Eesti, Iirimaa, Island, Hispaania, Itaalia, Küpros, Läti, Leedu, Liechtenstein, Luksemburg, Malta, Holland, Norra, Poola, Portugal, Rumeenia, Slovakkia, Sloveenia, Soome, Prantsusmaa, Tšehhi, Šveits ja Rootsi.

Schengeni ala täieõiguslikud liikmesriigid:

Austria, Belgia, Ungari, Saksamaa, Kreeka, Taani, Eesti, Island, Hispaania, Itaalia, Läti, Leedu, Luksemburg, Malta, Holland, Norra, Poola, Portugal, Slovakkia, Sloveenia, Soome, Prantsusmaa, Tšehhi, Šveits ja Rootsi.

Jõustusid Schengeni infosüsteemi uued regulatsioonid >>

Mitme riigi, sealhulgas USA kodanikele on lubatud viisavaba Eestis viibimine 90 kalendripäevaks kuue kuu jooksul.

Samal teemal

Helme: koalitsioon taastab piirivalve ja kaotab immigratsioonikvoodi
Tagid:
viisakeeld, viisa, USA, Eesti, Venemaa, piirilinn, piirilõik, välispiir, idapiir, piirid, piir

Peamised teemad