09:11 16. September 2019
Kuula otse
 • USD1.1096
 • RUB71.2243
Jahi Admiral Bellingshausen õnnistamistseremoonia

Eesti riik ei anna Antarktika ekspeditsioonile raha

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
81 0 0

Eesti võimud keeldusid riigieelarvest rahastamast rahvusekspeditsiooni "Antarktika 200" — eelmise valitsuse otsus on tühistatud.

TALLINN, 14. august — Sputnik. Eesti valitsus revideeris otsust eraldada raha Antarktika vetesse suunduva mereekspeditsiooni toetamiseks — raha ei anta.

Eestlaste ekspeditsiooni "Antarktika 200" meeskond asus teele Kroonlinnast jahi Admiral Bellingshausen pardal. Eesti eelmine valitsus oli lubanud anda ekspeditsiooni korraldajatele rahalist abi.

Aga nüüd — pärast ministrite kabineti koosseisu muutumist — on ümber mõeldud, teatab ERR.

Märgitakse, et keeldumise merereisi toetamast on algatanud praegune väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo.

Konkreetset summat, millest "Antarktika 200" ilma jäi, ei mainita. Seejuures teatatakse, et enamiku ekspeditsiooni eelarvest moodustab ettevõtjate ja sponsorite raha, aga "natuke on küsitud ka riigilt".

Nagu Sputnik Eesti on juba kirjutanud, saadeti teaduse populariseerimiseks mõeldud ekspeditsioon "Antarktika 200" pidulikult teele 11. juulil 2019 Kroonlinnast.

Eesti Meremuuseumi korraldatav ekspeditsiooni jahil Admiral Bellingshausen on pühendatud kahesaja aasta möödumisele kuuenda mandri avastamisest Venemaa esimesel Antarktika-ekspeditsioonil.

Маршрут экспедиции Ф.Беллинсгаузена в 1819-1821 г.г.
© Фото : Eesti Meremuuseum
Fabian Gottlieb von Bellingshauseni juhtimisel aastatel 1819–1821 korraldatud ekspeditsiooni teekond.

Meresõitjad kavatsevad teel Antarktikasse teha 38 vahepeatust 20 riigis. Antarktise rannikule on kavas jõuda 28. jaanuaril 2020 — Lõunamandri avastamise kahesajandal aastapäeval.

Loe lähemalt:

Samal teemal

Suursaadik Aleksandr Petrov käis Vene purjelaevadel
Eesti Pank korraldab samaaegselt kahe mälestusmündi kujunduskonkursi
Tagid:
Venemaa Geograafia Selts, Antarktika leping, Antarktika

Peamised teemad

 • Kapitooliumihoone Washingtonis

  USA võimud süüdistasid Iraani Saudi Araabia naftarafineerimistehaste ründamises. Teheran nimetas neid süüdistusi alusetuks ja tuletas Washingtonile meelde, et Iraani raketid võivad vastuseks tabada selles piirkonnas asuvaid Ameerika sõjaväebaase ja laevu.

  29
 • Filmirežissöör Oleg Bessedin

  Eesti fašismist vabastamise 75. aastapäevale pühendatud Oleg Bessedini filmi "Sünnimaa vabastajad" ("Освободители родной Эстонии") hakatakse avalikkusele näitama juba üsna pea. Filmi režissöör rääkis linateose saamisloost Sputnik Eesti saates "Vaateratas".

  22
 • Ukraina välisminister Vadõm Prõstaiko

  Ukraina välisminister Vadõm Prõstaiko, kes nimetas hiljuti Kiievi ja Moskva suhete praegust seisu "sulaks", andes mõista, et Venemaa-vastased sanktsioonid ei ole Ukraina juhtkonnale eesmärk omaette.

  27